Як батькам дітей пільгових категорій використати своє право на отримання путівки до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку?

Діти пільгових категорій, визначених Законом України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», забезпечуються путівками дитячих закладів оздоровлення та відпочинку у порядку черговості.

За рахунок коштів державного бюджету діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, мають право на отримання пільгової путівки за рахунок коштів державного бюджету за зареєстрованим місцем проживання. Діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи, можуть отримати путівку за місцем фактичного проживання.

Для отримання путівки за рахунок коштів обласного бюджету заяву необхідно подавати за місцем реєстрації або фактичного проживання дитини.

У разі подання документів на отримання путівки за місцем фактичного проживання батьки дитини чи інші законні представники (крім осіб, які переселилися з тимчасово окупованої території України) додатково подають довідку про те, що дитина не перебуває на обліку для забезпечення путівкою за зареєстрованим місцем проживання.

Для того, щоб отримати путівку, батькам або іншим законним представникам таких дітей необхідно звернутись до управлінь (відділів)  соціального захисту населення або інших структурних підрозділів органів місцевого самоврядування, визначених відповідальними за організацію оздоровлення та відпочинку дітей (Інформація щодо осіб, відповідальних за організацію оздоровлення та відпочинку дітей у 2021 році).

Для забезпечення путівками дітей, які навчаються у закладах загальної середньої освіти м. Запоріжжя, їх батькам (або іншим законним представникам) необхідно оформити заяву на отримання пільгової путівки для дитини у закладі освіти.

Батьки (або їх законні представники), діти яких віком до 18 років та є учнями/студентами інших закладів освіти м. Запоріжжя, для оформлення заяви на отримання пільгової путівки на оздоровлення мають звернутись до територіального відділу освіти м. Запоріжжя за зареєстрованим місцем проживання дитини.

Загальні умови для отримання путівок до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку:

  • відсутність протипоказань за станом здоров’я;
  • наявність карти щеплень;
  • отримання пільгової путівки на оздоровлення та відпочинок за рахунок бюджетних коштів один раз на рік;
  • вікова категорія: від 7 до 18 років.