Проблемні підприємства регіону визначили перспективи погашення боргів із зарплати

28.05.2014

Заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Олег Ніколенко провів засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Члени комісії розглянули ситуацію на підприємствах-банкрутах та тих, які проходять процедуру відновлення платоспроможності, а також стан справ на економічно активних підприємствах, які мають заборгованість з обов’язкових платежів перед Пенсійним фондом.

Відкриваючи засідання, Олег Ніколенко повідомив, що, незважаючи на певні позитивні тенденції із погашенням заборгованості, ситуація залишається напруженою. За статистичними даними, у квітні заборгованість із зарплати зменшилась на 6,4 млн. грн (на 11%) і станом на 01.05.2014 року становила 49,8 млн. грн. Разом з тим, ця сума продовжує  на 8,8 млн. грн. перевищувати рівень початку року.

Як повідомив директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ігор Мещан, позитивна динаміка спостерігається з погашенням боргів на підприємствах, підпорядкованих ДК «Укроборонпром» - борги скорочені на 12,9 млн. грн. Проте загальна сума боргу державних підприємств залишається високою - 34,3 млн. грн., що складає 68,8% у структурі загальної заборгованості в області.

Щодо заборгованості економічно активних підприємств у квітні вона зменшилась на 4,7 млн. грн. і на початку травня становила 14,6 млн. грн. Посадовець акцентував, що за звітний період утворилися борги на трьох нових економічно активних підприємствах державної власності: «Запорізький район гідротехнічних споруд «ДП водних шляхів «Укрводшлях» та у двох структурних підрозділах «Запорізький облавтодор».

Найбільші суми боргів накопичені на підприємствах обласного центру, а також тих, які працюють у Бердянську, Токмаку та Мелітополі.

На підприємствах чотирьох районів області відсутня заборгованість із зарплати, ще на трьох - не мають боргів економічно активні підприємства.

У ході засідання представники проблемних підприємств прозвітували про причини нарощення боргів, а також окреслили перспективи їх погашення з урахуванням затверджених графіків.

За підсумками обговорення прийнято ряд організаційних рішень, які стосуються врегулювання ситуації на ТОВ «Запорізький сталепрокатний завод», ТОВ «Запорізька міська енергетична компанія», ВАТ «УНДІ СЕ «Перетворювач», ВАТ «Вуглецевий композит», ПАТ «Склопласт», ТОВ «Литво», ВАТ «Південдизельмаш» тощо.