Комунальна установа "Преславський психоневрологічний інтернат" Запорізької обласної ради

Комунальна установа "Преславський психоневрологічний інтернат" Запорізької обласної ради (далі - комунальна установа)

72145, Запорізька область, Приморський район, с. Преслав, вул. Центральна, 137а, тел: (06137) 7-59-28, 7-60-25. E-mail preslav_pni@ukr.net

Код по ЄДРПУ 03188582

 

Комунальна установа «Преславський психоневрологічний інтернат» Запорізької обласної ради є стаціонарною інтернатною установою, утвореною для тимчасового або постійного проживання осіб з інтелектуальними або психічними порушеннями, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, стаціонарно - побутового обслуговування, надання медичної допомоги, соціальних послуг та комплексу реабілітаційних заходів і яким згідно з висновками лікарської комісії за участю лікаря - психіатра не протипоказане перебування в інтернаті.

Установа почала діяти у 1937 році і з того часу пережила тривалий та складний період становлення. Тоді вона мала назву дефколонія. Мешканці установи, по – сучасному – підопічні (особи з інвалідністю діти та дорослі) перебуваючи на державному утриманні навчались професіям, займались сільським господарством.

У 1941 році, з початком окупації с. Преслав німецькими та румунськими військами, загарбники розстріляли на території дефколонії усіх 157 мешканців, найменшій з жертв, дівчинці, було лише 9 місяців.

 З визволенням 18 серпня 1943 року села почалось відродження інтернатної установи. До середини восьмидесятих років минулого століття вона мала загальний профіль. З подальшою історією психоневрологічного інтернату є можливість ознайомитись у розділі «Про Департамент», установчі та інформаційні документи, рубрика - Історичні довідки Департаменту на сайті Департаменту соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації (далі - Департамент).

КУ «Преславський психоневрологічний інтернат» ЗОР підпорядкований, підзвітний та підконтрольний Запорізькій обласній раді і, за галузевою спрямованістю, підвідомчий Департаменту.

Загальна житлова площа інтернату становить 2594 кв.м. Будівлі опалюються автономною твердопаливною котельнею, гаряче водопостачання забезпечує газова котельня, питна вода привозна, передбачене аварійне електропостачання. Для проживання підопічних функціонує 4-ри житлові корпуси.

В установі проживає близько 300 осіб з інвалідністю та громадян похилого віку. Для їх обслуговування штатним розписом установи передбачено 173,5 одиниць персоналу, у тому числі 100,5 медичного (лікарі, медсестри, санітарки), на 0,5 ставки працює лікар - стоматолог.

До інтернату приймаються на державне утримання психічно хворі жінки і чоловіки які досягли пенсійного віку, та особи з інвалідністю, що мають психоневрологічні захворювання, старші 18 років, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги та яким не протипоказане перебування в Інтернаті відповідно до медичних показань і протипоказань до прийому в інтернатні установи, незалежно від наявності батьків або родичів, зобов'язаних їх утримувати.

В установі, у процесі розвитку матеріально - технічної бази, реконструйовано старі та зведено нові корпуси із затишними палатами, їдальня, приміщення клубу, медичний пункт і майстерні. Оснащено побутові кімнати.

Зараз завершується капітальний ремонт житлового корпусу, двоповерхового житлового будинку та пральні в рамках проекту Українського фонду соціальних інвестицій, який фінансується за рахунок міжнародних донорів. Це дозволить на 40 місць збільшити ліжкову мережу.

Є підсобне господарство.

Підопічним організоване якісне чотириразове харчування, у тому числі і дієтичне, надається кваліфікована медична допомога. Функціонує бібліотека. Є більярд, музичні інструменти, настільні ігри. Проводяться цікаві культурні, спортивні заходи, екскурсії, відзначаються свята.

Персонал застосовує сучасну форму роботи з підопічними, що передбачає створення їм умов для соціальної адаптації, відновлення втрачених суспільних зв’язків. Відкриті відділення підтриманого утримання та молодіжне для колишніх вихованців дитячих будинків – інтернатів. Вони - активні помічники, зачинателі новацій, зберігають отримані навики і знання, охайні, працьовиті, здатні до самоорганізації.

Одне з особливих досягнень Преславського психоневрологічного інтернату - зразковий стан території. Її прикрашають газони, малі архітектурні форми, альтанки, квітники, мозаїчні доріжки, куточки відпочинку, фонтани з освітленням.

Колектив установи ініціював акцію в масштабах області, якій немає аналогів. Так, в Преславському психоневрологічному інтернаті щорічно проводиться спортивний фестиваль для підопічних «Разом ми сильніші, здоровіші і міцніші». В заході традиційно беруть участь близько ста спортсменів – осіб з інвалідністю з інших комунальних установ соціальної сфери області. Господарі фестивалю прагнуть досягнення головної мети – інтеграції підопічних у суспільство, сприяють їх фізичній і соціальній адаптації.