Комунальна установа "Орловський психоневрологічний інтернат" Запорізької обласної ради

   Комунальна установа "Орловський психоневрологічний інтернат" Запорізької обласної ради (далі - комунальна установа)

7234, Запорізька область, Мелітопольський район, с. Орлове, вул. Вишнева, 231 тел: (06194) 96-1-41,E-mail OPNI@i.ua

Код по ЄДРПОУ 03188566

Директор - Верещагіна Тамара Василівна, освіта вища педагогічна, установу очолює з 2001 року, на сесії ЗОР призначена керівником комунальної установи з жовтня 2017 року на п’ять років.

Комунальна установа «Орловський психоневрологічний інтернат» Запорізької обласної ради є стаціонарною інтернатною установою, утвореною для тимчасового або постійного проживання осіб з інтелектуальними або психічними порушеннями, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, стаціонарно - побутового обслуговування, надання медичної допомоги, соціальних послуг та комплексу реабілітаційних заходів і яким згідно з висновками лікарської комісії за участю лікаря - психіатра не протипоказане перебування в інтернаті.

Орловський будинок інтернат почав функціонувати з 1935 року як дитяча установа в обійсті, яке до цього належало німцям - колоністам. В період Другої світової війни фашистські загарбники розстріляли вихованців разом із співробітниками. Вони були поховані край шляху при в’Їзді до села. У 1947 році Орловський будинок інвалідів, таку він мав тоді назву відновив роботу, як установа соціальної сфери. Більшість підопічних в ньому складали учасники бойових дій з інвалідністю. За увесь час діяльності в установі відбулися значні зміни. Розширялась і зміцнювалась матеріально - технічна база, зводились будівлі, прокладались комунікації, встановлювалось сучасне устаткування, кілька разів змінювався контингент підопічних.

Загальна житлова площа інтернату становить 1430 кв.м. Опалення здійснюється від автономної твердопаливної котельні, питна вода гарної якості надходить з власної свердловини, передбачено аварійне електропостачання. Підопічні проживають у 3-х житлових корпусах. Зараз в установі функціонують три відділення: підтриманого проживання на 13 осіб, для ліжково - хворих на 34 та жіноче на 18 осіб. Окремо облаштовано харчоблок на 80 місць.

КУ«Орловський психоневрологічний інтернат»ЗОР підпорядкований, підзвітний та підконтрольний Запорізькій обласній раді і, за галузевою спрямованістю, підвідомчий Департаменту.

В інтернаті проживають 208 підопічних. Для обслуговування підопічних штатним розписом установи передбачено 119 штатних одиниць, у тому числі 21,5 штатних одиниці медичного персоналу. З них

  • лікар – терапевт – 1 штатна одиниця;
  • лікар - психіатр - 0,5 ставки.

До інтернату приймаються громадяни похилого віку та особи з інвалідністю, віком старше 18 років із стійкими інтелектуальними та/або психічними порушеннями, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, надання медичної допомоги, комплексу реабілітаційних послуг і яким згідно з висновком лікарсько-консультативної комісії за участю лікаря - психіатра не протипоказане перебування в інтернаті, незалежно від наявності осіб, зобов'язаних їх утримувати, або опікунів та піклувальників

Територія інтернату доглянута і озеленена, є літній павільйон і альтанки для відпочинку та розваг. В житлових кімнатах підопічних затишно, встановлено мікрохвильовки, телевізори, холодильники. Крім того, кожен бажаючий за власну пенсію й зароблені гроші може придбати собі телевізор, комп’ютер або іншу побутову техніку.

Харчування в установі чотириразове, різноманітне, збалансоване. Для потребуючих дієти готують окремо. Останні два роки закуповується мед. Завдяки цьому під час епідемії грипу майже не буває хворих. Створено культурно – реабілітаційний центр “Надія”. Там підопічні грають у більярд, займаються на велотренажерах, на біговій доріжці. Поруч – бібліотека, в якій крім книжок встановлені комп’ютери з вільним доступом до інтернетної мережі. Є шахи, шашки, настільні ігри.

Підопічні беруть участь у фестивалях, спортивних змаганнях. В інтернаті створена футбольна команда. 2004 року вона здобула перше місце в Україні серед подібних установ соціальної сфери. Потім спортсмени – інваліди їздили на футбольні змагання до Польщі, де серед 18 команд посіли п’яте місце.

Особи з проблемами опорно – рухового апарату змагаються на інвалідних візках.

Для занять трудотерапією є підсобне господарство та власний млин. Діють гуртки художньої самодіяльності, образотворчого мистецтва та рукоділля, До Дня матері щороку готують урочисті заходи і концерт на які приїздять батьки й родичі підопічних. Проводяться дні відкритих дверей. влаштовується солодкий стіл. Для підопічних регулярно проводяться дискотеки, вони відвідують музеї, цікаві місця області. Пріоритетний напрямок роботи установи – позбавити осіб з інвалідністю відчуття меньшовартісності, сприяти їх повноцінному життю в суспільстві.