Комунальна установа "Михайлівський психоневрологічний інтернат" Запорізької обласної ради

Комунальна установа "Михайлівський психоневрологічний інтернат" Запорізької обласної ради (Далі - інтернат)

72040.Запорізька область, Михайлівський р-н, с. Показне, будинок 90-А, тел.(06132) 95-5-46, E-mail mihaylovskiyinternat@ukr.net

медичний пункт - 067-568-23-91

соціальний працівник - 067-568-23-89

Код по ЄДРПОУ 03188576

Директор - тимчасово виконувач обов’язків директор Пономаренка Віталій Віталійович
(з 16.02.2022).

Комунальна установа «Михайлівський психоневрологічний інтернат» Запорізької обласної ради є стаціонарною інтернатною установою, утвореною для тимчасового або постійного проживання осіб з інтелектуальними або психічними порушеннями, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, стаціонарно - побутового обслуговування, надання медичної допомоги, соціальних послуг та комплексу реабілітаційних заходів і яким згідно з висновками лікарської комісії за участю лікаря - психіатра не протипоказане перебування в інтернаті.

Як належний до соціальної сфери Михайлівський будинок інвалідів, так він називався того часу, почав функціонувати з 3 березня 1944 року в колишній німецькій колонії “Костгейм” (нині cело Показне), в ньому проживало 50 інвалідів Другої світової війни.

Директором теж був інвалід війни. Установа займала два пристосованих приміщення. В одному з них, де до війни розміщувалася місцева школа, проживали підопічні, друге - пристосоване для підсобних служб.

 За період роботи в інтернаті неодноразово змінювався профіль, зводились житлові корпуси, господарчі будівлі, комунікації, виконувався благоустрій території, встановлювалось нове устаткування та обладнання. З інформацією щодо історії установи є можливість ознайомитись у розділі «Про Департамент» Установчі та інформаційні документи. Рубрика - Історичні довідки Департаменту, сайту Департаменту соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації.

270 підопічних нині проживають у двох корпусах. Окремо розташовані адміністративна будівля, котельні, приміщення гаражів, пекарня, майстерня для працетерапії, складські приміщення.

Загальна житлова площа інтернату становить 1492 кв.м. Опалення здійснюється від автономної альтернативної твердопаливної котельні, яка працює на пілетах, гаряче водопостачання - від газової котельні, якісну питну воду дає власна свердловина, передбачено аварійне електропостачання.

КУ«Михайлівський психоневрологічний інтернат»ЗОР підпорядкований, підзвітний та підконтрольний Запорізькій обласній раді і, за галузевою спрямованістю, підвідомчий Департаменту.

Для обслуговування підопічних штатним розписом передбачено 155,5 штатних одиниць працівників, у тому числі 59,25 медичного персоналу. З них: лікар - психіатр на 1,25 ставки та лікар терапевт - 0,75.

До інтернату приймаються громадяни похилого віку та особи з інвалідністю, віком старше 18 років із стійкими інтелектуальними та/або психічними порушеннями, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, надання медичної допомоги, комплексу реабілітаційних послуг і яким згідно з висновком лікарсько-консультативної комісії за участю лікаря - психіатра не протипоказане перебування в інтернаті, незалежно від наявності осіб, зобов'язаних їх утримувати, або опікунів та піклувальників.

Відповідно до норм підопічні забезпечені одягом, взуттям, постільною білизною, особистими предметами побуту. Організоване якісне чотириразове харчування. у тому числі дієтичне. Діє обладнаний відповідно до сучасних вимог медичний пункт. Організовано цілодобове чергування персоналу.

Налагоджено культурно – масову роботу, функціонує бібліотека. Згідно з медичними рекомендаціями мешканці інтернату залучаються до трудових процесів, зокрема, до робіт на підсобному господарстві

в майстерні. Для них систематично проводяться екскурсії, поїздки на море. Створені умови для занять улюбленими справами, зокрема. спортом. Сучасно оформлені кімнати відпочинку. У молодіжному відділенні в багатьох палатах є в особистому користуванні комп’ютери, телевізори, ноутбуки. Для безпеки підопічних на території інтернату та на підсобному господарстві встановлене відеоспостереження.

В динамічному і цікавому житті установи беруть участь працівники і підопічні. Завдяки атмосфері розуміння та взаємоповаги з року в рік стають кращими і різноманітнішими послуги, які надаються підопічним, удосконалюються умови роботи обслуговуючого персоналу.