Телемарафон пам'ять

08.05.2014

Про соціальний захист ветеранів війни та заходи з відзначення 69-  річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років

Щорічно до Дня Перемоги ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань” отримують разову грошову допомогу. В цьому році розмір вказаної допомоги становить:

 1) інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I групи - 2 575 гривень;

II групи - 2 250 гривень;

III групи - 2 020 гривень;

2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 795 гривень;

3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, -                 2575 гривень;

4) членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, - 400 гривень;

5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога - 145 гривень.

Виплату разової грошової допомоги  здійснює Міністерство соціальної політики України шляхом перерахування відповідних коштів  структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних державних адміністрацій, які через відділення зв’язку або установи банків перераховують їх на особові рахунки громадян за місцем отримання пенсії (особам, що не є пенсіонерами, - за місцем їх проживання).

В Запорізькій області передбачається  виплатити  зазначену допомогу     59 тис. 515  ветеранам війни на суму 29,0 млн. грн.

Зокрема:

інвалідам війни   1 групи -                      3100 особам;

                            2 групи -                       740 особам;

                            3 групи -                       892 особам;

учасникам бойових дій -                         9116 особам;

членам сімей загиблих -                          11702 особам;

учасникам війни -                                    33961 особі;

Героям Радянського Союзу -                  4 особам.

( у тому числі – ветеранам локальних війн)

З нагоди 69-річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років та 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників передбачені урочисті заходи з вшанування подвигу ветеранів війни, працівників тилу, солдатських вдів, дітей війни в усіх районах та містах області.

Нині в  Запорізькому краї проживає 59,5 тисяч ветеранів війни, зокрема – 3,9 тисяч учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни, з них  2,2 тисячі інвалідів війни, а також 198,6 тис. дітей війни.

Одночасно з державними програмами соціального спрямування, в області продовжується реалізація обласної Програма соціальної підтримки малозабезпечених громадян із числа ветеранів війни, праці, інвалідів, інших соціальних верств населення “Назустріч людям» на 2011-2014 роки” (далі-Програма) з загальним обсягом фінансування 47,4 млн. грн., у тому числі на поточний рік  7 млн. грн. В рамках зазначеної Програми  здійснюється надання:

 щорічної одноразової грошової допомоги до Міжнародного дня громадян похилого віку та Дня ветерана, громадянам яким виповнилось 90 років по 200 грн. кожному на загальну суму 905,5 тис. грн.;

 одноразової грошової допомоги у сумі 300 грн. кожному 100 літньому жителю області. На її реалізацію передбачені у поточному році кошти у сумі 13,4 тис. грн. ;

 одноразової грошової допомоги до Дня Перемоги учасникам бойових дій, які безпосередньо брали участь у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, у розмірі по 500 грн. кожному. На це передбачено 660,0 тис. грн.

За кошти обласного бюджету, відповідно до обласної Програми “Назустріч людям”, у 2014 році вже придбано  46 путівок  для ветеранів війни, праці та дітей війни до місцевих санаторіїв. Процес оздоровлення  вказаної  категорії громадян триває. Всього на ці цілі спрямовано 1 млн. грн.

Виділено 20 тис. грн. на забезпечення ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та інвалідів технічними засобами реабілітації.

    У повному обсязі ветерани війни користуються передбаченими законодавством пільгами. Лише з державного бюджету в минулому році на компенсацію  ветеранам пільг на житлово – комунальні послуги було використано понад 180 млн. грн.

   В області діють 25 територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), із загальної кількості 5 територіальних центрів діють в містах та 20 територіальних центрів у сільській місцевості. комплекс соціально-побутових послуг отримують 110 ветеранів війни, 85 дітей війни та 73 ветерана праці, які потребують постійного стороннього догляду

Соціальні послуги в територіальних центрах отримують 8 тис. ветеранів війни та членів сімей загиблих.

В структурі територіальних центрів діють 34 відділення соціальної допомоги вдома, якими обслуговуються 5,5 тис. ветеранів війни та членів сімей загиблих.

Працює шість стаціонарних відділень для постійного або тимчасового проживання, розраховані на 211 ліжко-місць.

Функціонують  одинадцять інтернатних установ соціальної сфери на 2765 місць, в яких, разом з іншими підопічними, проживає в комфортних, максимально наближених до домашніх умовах 170 ветеранів війни.

 В цілому на утримання комунальних інтернатних установ, зміцнення їх матеріальної бази на 2014 рік передбачені кошти з обласного бюджету у сумі 103,5 млн. грн. На святкових заходах, які відбудуться в них з нагоди Дня Перемоги всі учасники Великої Вітчизняної війни отримають вітання і подарунки.

Гордістю Запорізького краю є традиційний, ініційований обласною радою ветеранів та підтриманий обласною державною адміністрацією благодійний телевізійний марафон “Пам’ять”. Подібного заходу немає в жодній з областей України.

  За підсумками акції до обласного Фонду телемарафону у 2013 році надійшло понад 1млн.  грн. від близько 900 учасників.

Зібрані кошти використовуються на цільові адресні виплати найбільш потребуючим підтримки ветеранам війни, дітям війни  у формі допомоги через обласні, міські та районні організації ветеранів. Частина з них спрямовується на поліпшення умов перебування ветеранів війни в госпітальному відділенні обласної клінічної лікарні та обласному госпіталі для інвалідів війни, в якому щорічно лікуються більше 2000 ветеранів. У 2011-2012 роках загальна сума коштів для обласного госпіталю та обласного відділення склала 400 тис. грн., а в 2013 році – 135 тис. грн

Цьогорічний, п’ятнадцятий поспіль телемарафон, організований Департаментом соціального захисту населення, Департаментом культури і туризму облдержадміністрації, обласною держаною телерадіокомпанією, міськвиконкомами та райдержадміністраціями  відбувся 7 травня  в приміщенні Запорізького академічного українського музично – драматичного театру імені В.Г. Магара.

В акції взяли участь керівники обласної державної адміністрації, обласної ради, підприємств, освітянських установ, громадських і ветеранських організацій, представники партій та релігійних конфесій, делегації всіх міст і районів області.

Відкрив урочистості голова обласної державної адміністрації Валерій Баранов.

Прикрасою акції стали виступи майстрів сцени театру.

Вшанування на телемарафоні героїв боїв та працівників заводів і ланів, які забезпечували фронт всім необхідним, стала помітною подією, широко висвітлювалась ЗМІ.

Станом на 08 травня на рахунок акції вже надійшли благодійні внески від 600 фізичних та юридичних осіб на загальну суму 740 тис грн.