
Станом на 01.05.2014 в області проживають понад 8 тисяч громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, серед них:
- 914 осіб, які мають інвалідність, пов’язану із впливом аварії на Чорнобильській АЕС;
- 4065 постраждалих другої категорії;
- 1871 потерпілий третьої категорії;
- 1451 потерпіла дитина;
- 272 дружини померлих громадян;
- 1 чоловік, який виконував службові обов’язки по ліквідації наслідків аварії за межами зони відчуження.
У 2013 році на реалізацію програм соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, з державного та обласного бюджету використано коштів 16,8 млн. грн.
В санаторно-курортних закладах України пройшли лікування і оздоровлення всього 631 особа, з них 544 дорослих громадян 1, 2 та 3 категорій та 87 дітей, які мали потребу в санаторно-курортному лікуванні (в складі груп та разом з батьками).
За І квартал 2014 року здійснено компенсацій та інших виплат на загальну суму 4 млн. грн., в т.ч.:
надання додаткової відпустки громадянам та підвищеної стипендії - 784,4 тис. грн.;
безплатне харчування дітей - 181,1 тис. грн.;
пільгове забезпечення продуктами харчування - 2 849,0 тис. грн.;
одноразові компенсації за шкоду здоров'ю та на оздоровлення -234,3 тис. грн.