Про проведення наради – семінару: «Практичні питання щодо попередження домашнього насильства, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми: регіональний аспект"

26.06.2020

Про проведення наради – семінару: «Практичні питання щодо попередження домашнього насильства, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми: регіональний аспект" 

 

 

На виконання розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації від 19.12.2019 № 654 «Про виконання плану-графіка підвищення кваліфікації на 2020 рік» Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації, спільно із Запорізьким центром перепідготовки і підвищення кваліфікації кадрів 25 червня 2020 року в режимі он-лайн було проведено нараду-семінар на тему: "Практичні питання протидії домашньому насильству, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми: регіональний аспект". Модератором семінару – наради була начальник відділу оздоровлення дітей, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми Ольга Дроздова. Під час наради - семінару були розглянуті такі питання: основні напрямки реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми; основні напрями реалізації державної політики щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків; обговорення проблемних питань та типових помилок в оформленні пакетів документів для присвоєння почесного звання України «Мати – героїня. У семінарі прийняли участь 43 відповідальні особи з міськрад, райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад до повноважень яких належить питання запобігання та протидії домашньому насильству, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми, та спеціалісти, які відповідають за підготовку документів до присвоєння почесного звання України «Мати – героїня». Активну участь в обговоренні приймали відповідальні особи з міст Беряднськ, Мелітополь, Енергодар, Мелітопольського району та представники об’єднаних територіальних громад: Камянсько - Дніпровської ОТГ Камянсько -Дніпровського району та Смирнівської ОТГ Більмацького району та інші. Особливу увагу було приділено питанням щодо створення притулків для постраждалих від домашнього та гендерно-зумовленого насильства та мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, постраждалих від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статті в області. Свій досвід презентували: Серебрякова Ілона Вікторівна - директор притулку для тимчасового цілодобового перебування жінок, які постраждали від домашнього насильства «Фіалка» (м. Мелітополь) та Положенцева Анастасія Валеріївна – завідувач відділенням притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі притулок діє на базі Бердянського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також Самура Яна Ігорівна – керівник мобільної бригади при Запорізькому міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Запоріжжя.