Про організацію роботи щодо направлення громадян на альтернативну (невійськову) службу в Запорізькій області

13.10.2021

Про організацію роботи щодо направлення громадян на альтернативну (невійськову) службу в Запорізькій області

 

Відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 02.09.2021 № 598 «Про організацію роботи щодо реалізації Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу» в Запорізькій області з 1 вересня 2021 року організацію роботи щодо направлення громадян на альтернативну (невійськову) службу, які проживають на територіях району, відповідно до адміністративно-територіального устрою Запорізької області, у тому числі у містах: Запоріжжя, Бердянськ, Енергодар, Мелітополь, Токмак здійснює Бердянська, Василівська, Мелітопольська, Пологівська та Запорізька райдержадміністрації.

До 2012 року для вирішення питання направлення громадян на альтернативну (невійськову) службу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження нормативно-правових актів щодо застосування Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу» від 10.11.1999 № 2066 (далі – Постанова) в Україні функціонували комісії у справах альтернативної (невійськової) служби, які створювалися при органах місцевої виконавчої влади та органах місцевого самоврядування (міські, районні, обласні тощо). 

У 2012 році до Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу» (далі – Закон) та до Постанови внесено зміни. З того часу органи місцевого самоврядування втратили повноваження щодо прийняття рішень про направлення громадян на альтернативну (невійськову) службу. Функції щодо вирішення питань проходження громадянами альтернативної (невійськової) служби були покладені на відповідні структурні підрозділи районних державних адміністрацій та Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації.

Сьогодні у результаті адміністративно-територіальної реформи міста Запоріжжя, Бердянськ, Енергодар, Мелітополь, Токмак (у минулому міста обласного значення) увійшли до складу новоствостворених 5 районів області, тому функції щодо направлення громадян на альтернативну (невійськову) службу, які проживають у названих вище містах знову виконують вже новостворені райдержадміністрації, а саме їх структурні підрозділи, на які головою райдержадміністрації покладено ці повноваження.

Нагадуємо, що право на альтернативну (невійськову) службу мають громадяни України, якщо виконання військового обов’язку суперечить їхнім релігійним переконанням, і вони належать до діючих релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю, перелік яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.1999 № 2066.

Відповідно до Указу Президента України від 24.02.2021 № 71/2021 призов громадян України на строкову військову службу проводиться протягом квітня – червня та протягом жовтня – грудня 2021 року.