Профілактика емоційного вигорання

17.03.2023

Профілактика емоційного вигорання

 

 16 березня 2023 року спеціалісти Запорізького обласного центру соціальних служб провели тренінг «Профілактика емоційного вигорання»  з метою психоемоційної підтримки працівників соціально-психологічної сфери.

 Участь у тренінгу взяли фахівці із соціальної роботи та психологи Запорізького району, а саме: міста Запоріжжя, Новомиколаївської, Михайло-Лукашівської, Степненської, Павлівської, Петро- Михайлівської та Новоолександрівської територіальних громад.

Специфіка сфери діяльності «людина-людина» полягає у значній кількості постійних емоційно складних та когнітивно-насичених міжособистісних контактів, які впливають на психологічний стан, обумовлюють виникнення емоційного напруження та появу стресів.

Одним із найскладніших наслідків його впливу є виникнення синдрому професійного вигорання, який, досягаючи високого рівня, дезорганізує спеціаліста, знижує його здатність до саморегуляції і управління ситуаціями різної складності. Щоб попередити таке виснаження, слід застосовувати профілактичні дії щодо емоційного і психічного вигорання фахівця.

 Під час тренінгу були використані  арт-терапевтичні вправи, вправи на пошук власних опор та ресурсів, індивідуальні та командні роботи.

За результатом тренінгу:

  • стабілізован  психоемоційний стан учасників;
  • розвинені адаптивні стилі поведінки учасників у стресових ситуаціях та при взаємодії з людьми, які проживають життєву кризу;
  • сформовані конструктивні копінг-стратегії.