Продовжуємо навчати кандидатів в усиновлювачі

08.06.2021

З 08 по 10 червня 2021 року регіональні тренери Запорізького обласного центру соціальних служб проводять навчальний семінар-тренінг «Організація та проведення навчання кандидатів в усиновлювачі Запорізької області».

Метою заходу є надання допомоги громадянам України у підготовці до відповідального усиновлення дитини шляхом засвоєння необхідних знань і формування умінь та навичок.

У навчальному семінарі-тренінгу беруть участь 17 кандидатів з міст Запоріжжя, Бердянськ, Мирненської, Нововасилівської, Пологівської та Кам’янсько-Дніпровської ТГ.

З більшістю кандидатів провели попередні співбесіди, що дало змогу краще дізнатися їх соціальні історії та дізнатися про мотивацію прийняття дитини в родину.

Семінаром-тренінгом передбачено:

- проаналізувати обов'язки та завдання усиновлювачів, сформувати відповідальне ставлення до прийняття дитини на правах рідної і забезпечення її прав та інтересів;

- розглянути обсяг повноважень, прав та обов'язків усиновлювачів згідно з основними положеннями та законодавства; ознайомити з нормативно-правовим забезпеченням щодо форм сімейного виховання - усиновлення;

- розкрити особливості психологічного стану дітей, які можуть бути усиновлені;

- проаналізувати вікові особливості розвитку дитини та особливості адаптації дитини в сім'ї усиновлювачів;

- сприяти усвідомленню важливості співпраці зі спеціалістами в процесі підготовки до усиновлення та після усиновлення.

Завдяки тому, що у тренінгу беруть участь подружні пари, тренери мають змогу більш детально розуміти особливості побудови сімейної системи учасників, в які будуть влаштовані діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Впродовж тренінгового курсу застосовуються такі форми роботи: інтерактивні вправи, рольові ігри, дискусії, метод мозкового штурму, міні-лекції, індивідуальні бесіди, робота в малих групах, відеолекторій, які допомагають сприйняти нові знання, зрозуміти почуття дитини, особливі обставини її життя, визначитись щодо шляхів подолання труднощів.

Також, до участі у тренінгу було запрошено представника Служби у справах дітей Запорізької обласної державної адміністрації.

Семінар-тренінг проходить в приміщені Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки» Запорізької обласної ради.