ПАКУНОК МАЛЮКА

23.02.2021

ПАКУНОК МАЛЮКА

 

 

«Пакунок маляти» — це державна програма одноразової натуральної допомоги сім’ям при народженні дитини, що була впроваджена в рамках політики з підтримки сімей та народжуваності в Україні.

Пакунок складається з набору найнеобхідніших речей  для немовляти в перші місяці життя.

Постановою  Кабінету Міністрів  України від 25.11.2020 „Деякі питання надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги „пакунок малюка” затверджено порядок забезпечення дитини при народженні одноразовою натуральною допомогою „пакунок малюка” за рахунок коштів державного бюджету.

Батьки, у яких діти народилися з 24 жовтня 2020 року, матимуть змогу отримати одноразову натуральну допомогу ,,пакунок малюка” протягом 30 днів з дати народження дитини.

У разі неотримання ,,пакунка малюка” з незалежних від батьків обставин вони отримають грошову компенсацію вартості одноразової натуральної допомоги ,,пакунок малюка”.

З 1 липня 2021 року батьки матимуть право вибору між одноразовою натуральною допомогою ,,пакунок малюка” та грошовою компенсацією вартості одноразової натуральної допомоги ,,пакунок малюка”.

19 лютого 2021 року в Запорізьку область надійшла перша партія  1803 натуральної допомоги «пакунок малюка», яка була розподілена між пологовими будинками, пологовими відділеннями районних лікарень та управліннями соціального захисту населення області