ОБЛАСНА ВЛАДА ПРАЦЮЄ НАД ВИРІШЕННЯМ ПИТАННЯ ВИПЛАТИ БОРГІВ ІЗ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ОБЛАСТІ

24.06.2020

Під керівництвом голови облдержадміністрації Віталія Боговіна 23.06.2020 відбулось засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати та інших соціальних виплат, дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати.

На засіданні розглядалося питання щодо стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати, обов’язкових платежів до Пенсійного фонду України та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на підприємствах, в установах та організаціях Запорізької області.

Захід відбувся за участю прокурора Запорізької області, начальника Головного управління Національної поліції України в Запорізькій області, начальника ГУ Пенсійного фонду України в Запорізькій області, представників ДПС та інших.

Загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати по області порівняно з початком 2020 року збільшилась на 21 млн грн, або на 21%. Станом на 01.06.2020 заборгованість склала 121 млн грн.

Під час засідання звітували керівники підприємств-боржників: ЗДП «Кремнійполімер», ЗДП «Радіоприлад» та інші.

Збільшення загальної заборгованості по області обумовлено, насамперед, зростанням боргів на підприємствах державного сектору економіки. Порівняно з початком року сума боргів цих підприємств зросла на 11,2 млн грн та станом на 01.06.2020 склала 53,1 млн грн, або 43,9% від загальної суми заборгованості в області.

За результатами засідання контролюючим органам доручено вивчити ситуацію, що склалася на підприємствах-боржниках та опрацювати питання щодо виплати боргів із заробітної плати працівникам.

Голова облдержадміністрації зазначив:

- Я не розумію накопичення боргів з року в рік. Необхідно опрацьовувати питання виходу з такого становища. За можливості, залучати інвесторів, міняти виробництво продукції, налагодити процес торгівлі за ефективними схемами, заключати контракти. Люди не повинні страждати та сидіти без грошей, всім треба годувати свої родини. За необхідності до боржників будуть застосовуватись кримінальні провадження.