Навчання для кандидатів в усиновлювачі, опікуни, піклувальники

24.11.2022

З  22 по 24 листопада 2022 року спеціалісти Запорізького обласного центру соціальних служб розпочали навчання «Організація та проведення навчання для кандидатів в усиновлювачі, опікуни, піклувальники». В заході, взяли участь 16 осіб, з них 5 усиновлювачів та 11 кандидатів в опікуни, піклувальники з м. Запоріжжя, Кушугумської селищної територіальної громади та Біленківської сільської територіальної громади.

Серед учасників є кандидати в опікуни, які пройшли навчання сімей, які зареєструвалися у чат-боті «Дитина не сама» та виявили бажання  тимчасово прихистити дитину, яка залишилася без батьківського піклування. В них вже є на тимчасовому влаштуванні діти, яких в подальшому планується влаштувати під опіку.

Метою заходу є надання допомоги громадянам України у формуванні  усвідомленого та відповідального рішення щодо усиновлення дитини та взяття дитини під опіку; інформування щодо особливостей дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Під час тренінгу застосовуються такі форми роботи: інтерактивні вправи, рольові ігри, дискусії, метод мозкового штурму, міні-лекції, індивідуальні бесіди, робота в малих групах, відеолекторій, які допомагають сприйняти нові знання, зрозуміти почуття дитини, особливі обставини її життя, визначитись щодо шляхів подолання труднощів.

Також, до участі у тренінгу було запрошено начальницю Служби у справах дітей Запорізької РДА, яка під час навчання ознайомила учасників з процедурними та практичними аспектами усиновлення дитини та взяття дитини під опіку.

Висловлюємо вдячність колективу КЗ «Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека» ЗОР за створення безпечних умов для проведення навчання в приміщенні бібліотеки та «Фонд Ріната Ахметова» за надання методичних матеріалів, розроблених в рамках програми «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!».