Крок до безбар’єрного простору: у Транзитному центрі міста Запоріжжя провели навчання з жестової мови

01.06.2026

У межах проведення Національного тижня безбар’єрності у Транзитному центрі м. Запоріжжя відбулося спеціалізоване навчання основам української жестової мови для працівників центру.

Захід провела команда вчителів-дефектологів КЗ "Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат "Джерело" ЗОР, який навіть в умовах воєнного стану продовжує працювати та організовувати безкоштовні курси жестової мови для мешканців області.

Питання безбар’єрності сьогодні є надзвичайно важливим, особливо для установ, які працюють з евакуйованими людьми. До Транзитного центру звертаються особи з різними потребами, зокрема люди з порушеннями слуху, які потребують доступної комунікації, розуміння та підтримки.

Під час навчання працівники ознайомилися з базовими навичками спілкування українською жестовою мовою, які допоможуть зробити надання допомоги більш доступним та комфортним для людей з порушеннями слуху.

Тиждень безбарʼєрності – це нагода ще раз нагадати: доступність починається з комунікації. Коли людина після евакуації приходить по допомогу, вона має бути почутою. Навчання жестової мови для фахівців Транзитного центру – це практичний крок до того, щоб кожен евакуйований міг отримати підтримку без барʼєрів, – підсумувала директорка Департаменту соціального захисту населення Запорізької ОДА Світлана Лисенко.

Дякуємо команді вчителів-дефектологів КЗ «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело» ЗОР за небайдужість, професіоналізм та готовність ділитися своїми знаннями та сподіваємось на подальшу співпрацю задля розвитку безбар’єрного простору в Запорізькій області.