Кожній дитині -родину!

09.09.2021

З 08 по 10 вересня 2021 року регіональні тренери Запорізького обласного центру соціальних служб проводять навчальний семінар-тренінг «Організація та проведення навчання кандидатів в усиновлювачі, опікуни, піклувальники Запорізької області».

Метою заходу є надання допомоги громадянам України у підготовці до відповідального усиновлення дитини, встановлення над нею опіки, піклування шляхом засвоєння необхідних знань і формування умінь та навичок.

У навчальному семінарі-тренінгу беруть участь 13 кандидатів, з них 2 кандидати в опікуни з міст Бердянська, Запоріжжя, Мелітополь та Малобілозерської територіальної громади.

Щоб краще дізнатися про учасників напередодні тренінгу з деякими потенційними кандидатами провели співбесіди, що дало змогу краще дізнатися їх мотивацію щодо усвідомленого вибору прийняття дитини в родину.

Завдяки тому, що у тренінгу беруть участь подружні пари, тренери мають змогу більш детально розуміти особливості побудови сімейної системи учасників, в які будуть влаштовані діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Під час тренінгу застосовуються такі форми роботи: інтерактивні вправи, рольові ігри, дискусії, метод мозкового штурму, міні-лекції, індивідуальні бесіди, робота в малих групах, відеолекторій, які допомагають сприйняти нові знання, зрозуміти почуття дитини, особливі обставини її життя, визначитись щодо шляхів подолання труднощів.

Сподіваємось, що набуті під час тренінгу знання та навички допоможуть потенційним кандидатам оцінити свої можливості та остаточно прийняти усвідомлене, виважене рішення щодо готовності виховувати дитину у своїй сім’ї.

Також, до участі у тренінгу було запрошено представника Служби у справах дітей Запорізької обласної державної адміністрації.

Семінар-тренінг проходить в приміщені Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки» Запорізької обласної ради.