Зустріч курівництва Запорізької обласної державної адміністрації з Головою офісу ООН Жінки в Україні Ерікою Квапіловою в рамках проєкту «Розбудова демократичного, мирного та ґендерно-рівноправного суспільства в Україні».

10.09.2021

Зустріч курівництва Запорізької обласної державної адміністрації з 

Головою  офісу ООН Жінки в Україні Ерікою Квапіловою

в рамках проєкту

«Розбудова демократичного, мирного та ґендерно-рівноправного суспільства в Україні».

 

 

В рамках проєкту «Розбудова демократичного, мирного та ґендерно-рівноправного суспільства в Україні», за участі заступника голови Запорізької обласної державної адміністрації Руслана Шиханова, керівника апарату Запорізької обласної державної адміністрації Зінаїди Бойко, виконувача обов’язків директора Департаменту соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації Катерини Кривошей та інших представників дотичних структур 09 вересня 2021 року провели зустріч з головою офісу ООН Жінки в Україні Ерікою  Квапіловою.

Метою зустрічі було обговорення ІІ фази проєкту «Розбудова демократичного, мирного та ґендерно-рівноправного суспільства в Україні».

Під час зустрічі обговорено процес впровадження політики гендерної рівності та зобов’язань щодо Порядку денного «Жінки. Мир. Безпека» у Запорізькій області. Друга фаза проєкту направлена на визначення ключових  пріоритетів та потреб груп жінок, постраждалих від конфлікту, на сході України, які проживають на території Запорізької області. Також, було окреслено потенційні сфери підтримки та плани подальшої співпраці.

Заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Руслан Шиханов повідомив, що починаючи з 2018 року структура ООН Жінки в Україні надає в Запорізькій області підтримку регіональним та місцевим органам влади у включенні гендерних питань у процеси децентралізації та управління, запобігання гендерно-зумовленому насильству.

Керівник апарату Запорізької обласної державної адміністрації Зінаїда Бойко проінформувала, що у партнерстві із Запорізькою обласною державною адміністрацією, п’ятьма об’єднаними громадами та іншими зацікавленими сторонами, структура ООН Жінки реалізовувала проєкт «Побудова демократичного, мирного та ґендерно рівного суспільства в Україні», що фінансувався Урядом Норвегії.

У результаті плідної співпраці вперше такі пріоритети, як боротьба з гендерними стереотипами, забезпечення рівних прав і можливостей в усіх сферах життєдіяльності регіону, запобіганні ґендерно-зумовленому насильству та покращенню громадської безпеки для жінок та дівчат, вирішення питань непропорційного впливу конфлікту на різні категорії населення були визнані владою Запорізької обласною державною адміністрацією та місцевими громадами та включені до ключових стратегічних та програмних документів на регіональному та місцевому рівнях.

Катерина Кривошей – виконувач обов’язків директора Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації проінформувала, що у квітні 2021 року Запорізька облдержадміністрація прийняла свій другий Регіональний план дій щодо впровадження Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 на період 2021 - 2025 роки (далі – План).

План включає положення щодо посилення співпраці з громадянським суспільством та міжгалузевого партнерства щодо локалізації Порядку денного «Жінки. Мир. Безпека», забезпечення рівних можливостей жінок у процесах миробудування, розвитку місцевого потенціалу для визначення потреб безпеки та загрози безпеці, попередження сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом та надання послуг жертвам такого насильства, деякі заходи щодо посилення економічних можливостей жінок.

Еріка Квапілова - представниця офісу ООН Жінки в Україні, зазначила, у світлі плідної співпраці протягом реалізації першого етапу проєкту, а також зважаючи на нові виклики, пов’язані із завершенням реформи децентралізації, ООН Жінки за підтримки Уряду Норвегії розпочали реалізації другої фази проєкту «Побудова мирного, демократичного та ґендерно-рівноправного суспільства в Україні» в Запорізькій, Луганській та Донецькій областях.

На початку другої фази Проєкту важливим етапом є аналіз потреб та пріоритетів регіональних та місцевих партнерів для того, щоб розробити відповідні стратегії ефективного партнерства та оперативної підтримки.

Учасники зустрічі висловили подяку один одному за співпрацю та погодили подальші дії щодо реалізації другої  фази проєкту «Розбудова демократичного, мирного та ґендерно-рівноправного суспільства в Україні» у Запорізькій області.