ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ

28.04.2022

Щороку 28 квітня понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Україна також підтримала цю ініціативу і з 2006 року визначила цю дату як День охорони праці в Україні (Указ Президента України від 18.08.2006 № 685/2006).

Охорона життя і здоров’я працюючих від впливу небезпечних та шкідливих виробничих чинників має велике соціальне значення, адже здоров’я працівників є національним багатством держави, оскільки безпосередньо впливає на працездатність людини, а відтак – на її добробут і подальший розвиток держави.

Сьогодні в умовах військової агресії окупантів продовжують працювати тисячі підприємств та мільйони наших співвітчизників. На жаль, праця в умовах воєнного стану пов’язана з великою кількістю нових, в тому числі смертельно небезпечних ризиків, що призводять до погіршення умов праці в усіх галузях економіки.

Зважаючи на вищезазначене та з метою збереження життя та здоров’я працівників під час виконання своїх професійних обов’язків в умовах воєнних (бойових) дій пропонуємо ознайомитися з рекомендаціями для роботодавців щодо:

- безпеки та здоров’я на роботі працівників під час експлуатації вантажопідіймального устаткування ОЗНАЙОМИТИСЯ;

 - безпеки та здоров’я на роботі працівників сільського господарства ОЗНАЙОМИТИСЯ;

- забезпечення належних та безпечних умов праці на робочих місцях суб’єктів господарювання, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які функціонують та надають соціальні послуги ОЗНАЙОМИТИСЯ;

- організації виконання робіт підвищеної небезпеки ОЗНАЙОМИТИСЯ.

З іншими актуальними питаннями про організацію трудових відносини в умовах воєнного стану можливо ознайомитися на інформаційному порталі Державної служби України з питань праці за наступним посиланням: https://pratsia.in.ua/faq.php