В Запорізькій обласній раді профспілок відбулося засідання, присвячене Всесвітньому дню дій за гідну працю та Міжнародному дню боротьби з бідністю

13.10.2021

В Запорізькій обласній раді профспілок відбулося засідання, присвячене Всесвітньому дню дій за гідну працю та Міжнародному дню боротьби з бідністю

 

12 жовтня 2021 року заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ірина Разуваєва взяла участь у засіданні за «круглим» столом, що організовано Запорізькою обласною радою профспілок.

Захід присвячено Всесвітньому дню дій за гідну працю та Міжнародному дню боротьби з бідністю.

Ірина Разуваєва у своєму виступі зазначила, що пандемія на COVID-19 суттєво вплинула на зростання показників бідності. Тому теми гідної праці та боротьби з бідністю залишаються вкрай важливими в сучасному суспільстві. 

Так, за офіційною статистикою середньомісячні сукупні витрати одного домогосподарства в області за підсумками минулого року склали 10617 грн. У середньому на одну особу це 4333 грн на місяць.

Серед усіх витрат домогосподарств майже 83 % становили споживчі сукупні витрати. На харчування домогосподарства витрачали майже половину своїх доходів.

При цьому, питома вага заробітної плати у структурі доходів населення складала лише 46 %, а соціальної допомоги та інших поточних трансфертів –  29 %.

І хоча середньомісячна заробітна плата працівників області завдяки енергетиці, добувній промисловості та металургії зростає, заробітна плата 23 % працюючих в регіоні не перевищує мінімальної, передбаченої чинним законодавством.

Так, за підсумками 2020 року рівень бідності населення в області за абсолютним критерієм (доходи нижче за фактичний прожитковий  мінімум) становив 33 % (в Україні – 23,1%), за відносним критерієм (75 % медіани сукупних витрат) – 13,1% (в Україні – 22,3%).

З метою зменшення рівня бідності в Україні у 2021 році:

  • з 1 березня відновлено індексацію пенсій;
  • підвищено мінімальну зарплату до 6 тисяч гривень, а з 1 грудня мінімальна зарплата зросте до 6,5 тисяч;
  • з 1 жовтня цього року вперше в історії встановлені постійні додаткові доплати по 400 грн для пенсіонерів старше 75 років;
  • з 1 січня суттєво підвищено надбавки на догляд за особами з інвалідністю з дитинства та дітьми з інвалідністю.

З 1 січня 2022 року надбавка буде підвищена ще на 50 % особам з інвалідністю з дитинства, віднесеним до підгрупи А I групи та на дітей з інвалідністю підгрупи А.