Відбулося засідання спеціальної обласної комісії для вжиття заходів щодо запобігання різкому зростанню безробіття під час масового вивільнення працівників

19.05.2023

Відбулося засідання спеціальної обласної комісії для вжиття заходів щодо запобігання різкому зростанню безробіття під час масового вивільнення працівників

 

Під головуванням директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Марини Нотанової 18 травня 2023 року відбулося засідання спеціальної обласної комісії для вжиття заходів щодо запобігання різкому зростанню безробіття під час масового вивільнення працівників.

У заході взяли участь: заступник Запорізького міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Анатолій Васюк, начальник Управління з питань праці Запорізької міської ради Вадим Зубко, заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області Павло Науменко, начальник управління реалізації політики зайнятості Запорізького обласного центру зайнятості Тетяна Заліпяцька, заступник голови ради Запорізької обласної федерації роботодавців Альона Гавриленко, заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Вікторія Герасименко та інші представники структурних підрозділів облдержадміністрації тощо.

Під час засідання було зазначено, що в області продовжує тривати робота, спрямована на стабілізацію ситуації на ринку праці, збереження зайнятості працівників та надання допомоги безробітним.

Так, з метою запобігання масовим вивільненням працівників в області службою зайнятості відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 № 702 проводиться робота щодо виплати допомоги по частковому безробіттю.

За інформацією Запорізького обласного центру зайнятості в поточному році прийнято 6 позитивних рішень щодо надання такої допомоги для збереження зайнятості 3644 працівників.

Також роботодавцям надається компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 331. У цьому році в області прийнято 130 позитивних рішень щодо надання такої компенсації за 243 осіб вищеназваної категорії.

Крім того, на цей час Мінекономіки опрацьовується проєкт постанови щодо внесення змін до Порядку залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану (постанова Кабінету Міністрів України від 13.07.2011 № 753), що дозволять залучати до цих робіт незайнятих осіб, які не перебувають на обліку служби зайнятості.

Ці зміни мають дуже важливе значення, оскільки після деокупації тимчасово окупованих територій, область потребуватиме значних людських ресурсів для відновлення інфраструктури, енергетичних об’єктів, налагодження життєдіяльності тощо.

Станом на 18.05.2023 до суспільно корисних робіт вже залучено 483 безробітних особи.

За результатами засідання прийнято низку рішень щодо покращення ситуації на ринку праці області.