Відбулося засідання спеціальної обласної комісії для вжиття заходів щодо запобігання різкому зростанню безробіття під час масового вивільнення працівників

16.01.2023

Відбулося засідання спеціальної обласної комісії для вжиття заходів щодо запобігання різкому зростанню безробіття під час масового вивільнення працівників

 

Під головуванням заступника голови облдержадміністрації Віталія Сиволапа 16 січня 2023 року відбулося засідання спеціальної обласної комісії для вжиття заходів щодо запобігання різкому зростанню безробіття під час масового вивільнення працівників, де розглядалося питання соціального захисту працівників підприємств у військовий час.

У заході взяли участь: перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області Павло Науменко, заступник директора Запорізького обласного центру зайнятості Тетяна Кошечко, в.о. голови Запорізької обласної ради професійних спілок Тамара Белескова, заступник голови ради Запорізької обласної федерації роботодавців Альона Гавриленко, директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Марина Нотанова та інші представники структурних підрозділів облдержадміністрації тощо.

Під час засідання було зазначено, що внаслідок збройної агресії російської федерації проти України призупинено роботу багатьох підприємств в різних сферах діяльності, що обумовило погіршення ситуації на ринку праці області.

Тільки у промисловому комплексі області зазнали руйнувань та ушкоджень від ракетних ударів близько 300 об’єктів на 16 промислових підприємствах області. Крім того, значна частина підприємств на сьогодні знаходиться на окупованій території. Деякі підприємства не мають змоги працювати на повну потужність внаслідок проблем з логістикою постачання сировини, матеріалів та готової продукції.

Зважаючи на зазначене на промислових підприємствах відбулося зменшення середньооблікової чисельності працюючих та розміру заробітної плати.

Крім того, внаслідок значного дефіциту потужностей в енергетичній системі країни деякі підприємства припинили свою основну виробничу діяльність або вимушені працювати на половину своїх потужностей.

З метою запобігання масовому вивільненню працівників в області у 2022 році службою зайнятості прийнято 9 позитивних рішень щодо виплати допомоги по частковому безробіттю для збереження зайнятості 1378 осіб. На виплату допомоги по частковому безробіттю виділено та профінансовано майже 11,2 млн грн.

Однак, скористатися цією допомогою можуть лише підприємства, які не мають заборгованості зі сплати ЄСВ. Також виплата допомоги по частковому безробіттю не здійснюється за період отримання працівником оплати простою, перебування у відпустці без збереження заробітної плати, призупинення трудових відносин.

За результатами засідання прийнято низку рішень, спрямованих на пошук шляхів щодо надання допомоги підприємствам, у т.ч. промислового комплексу області, з метою збереження робочих місць та заробітної плати працівників.