Відбулося засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати

17.11.2022

Відбулося засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати

 

Під головуванням голови облдержадміністрації Олександра Старуха 17 листопада 2022 року проведено засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати, на якому розглядалися питання:

1. Про стан справ щодо заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах області та перспективи її погашення.

2. Про заборгованість з обов’язкових платежів до бюджету Пенсійного фонду України.

З першого питання порядку денного заслухано голову облдержадміністрації Олександра Старуха та заступника директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Вікторію Герасименко, які поінформували присутніх про те, що заборгованість із заробітної плати по області з початку року зросла майже на 50 млн грн і на 1 жовтня склала 128,3 млн грн. Зростання боргів з заробітної плати обумовлено призупиненням виробничої діяльності, втратою основних ринків збуту продукції у зв’язку з логістичними проблемами тощо.

Найбільші борги накопичені на підприємствах державного сектору економіки, які підпорядковані центральним органам виконавчої влади, питома вага їх боргів на 1 жовтня цього року складає 61 % від загальної суми заборгованості по області (78 млн грн): ЗДП «Кремнійполімер» (понад 22 млн грн), ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» (понад 33 млн грн), АТ «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат» (майже 9 млн грн), на ЗДП «Радіоприлад» (понад 4 млн грн) та на ДП «Запорізький облавтодор» (понад 9 млн грн).

На підприємствах приватної форми власності сума заборгованості із заробітної плати складала понад 25 млн грн, або 19 % від загальної суми заборгованості по області. Найбільшим боржником в цій групі залишився Класичний приватний університет (11,5 млн грн).

Частка боргів підприємств комунальної форми власності складала 20 % від загальної суми боргів по області і становила 25,6 млн грн. Серед найбільших боржників цієї групи був КП «Облводоканал» ЗОР (22,6 млн грн). Однак завдяки отриманій у жовтні цього року фінансовій допомозі з резервного фонду державного бюджету частково виплачено заборговану заробітну плату працівникам підприємства і станом на 09.11.2022 борг скоротився до 6 млн грн.

В ході засідання заслухано керівників підприємств, де станом на 01.10.2022 обліковувалась значна заборгованість з виплати заробітної плати.

З другого питання порядку денного заслухано начальника Головного управління Пенсійного фонду Світлану Жмурко, яка повідомила присутніх про зростання заборгованості з обов’язкових платежів до Пенсійного фонду у січні-жовтні 2022 року по області на 204,8 млн грн (або на 45 %), що склало 660,4 млн грн. Зростання відбулось у зв`язку з несплатою з квітня поточного року зобов`язань по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій металургійними підприємствами, державними підприємствами, які перебувають у процедурі приватизації та підприємствами енергетики. Найбільші суми заборгували: ПАТ “Запоріжсталь” (76 млн грн), ПАТ “Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат” (205,2 млн грн), ТОВ “Запорізький титано-магнієвий комбінат” (87,8 млн грн), ЗДП “Кремнійполімер” (92 млн грн), ПрАТ “Запоріжкокс” (17,8 млн грн).

Також у засіданні взяли участь представники зацікавлених територіальних органів центральних органів виконавчої влади в Запорізькій області, організацій роботодавців і профспілок, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, за яким закріплені підприємства-боржники, представники Запорізької обласної ради, Запорізької районної державної адміністрації, районної військової адміністрації та Запорізької міської ради.

За підсумками засідання обласної комісії прийняті рішення, спрямовані на зменшення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах регіону.