Відбулося засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати

02.09.2021

Відбулося засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати

 

Під головуванням голови облдержадміністрації Олександра Старуха 02 вересня 2021 року проведено засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати.

У засіданні взяли участь представники структурних підрозділів облдержадміністрації, зацікавлених територіальних органів центральних органів виконавчої влади в Запорізькій області, організацій роботодавців і профспілок. На засідання запрошені

З питання порядку денного заслухано голову голови облдержадміністрації Олександра Старуха, заступника директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ірину Разуваєву, які поінформували присутніх, що за даними органів статистики заборгованість із заробітної плати на підприємствах області за липень цього року зменшилася майже на 13 млн грн або на 11,8 %. За станом на 01 серпня вона склала 96,4 млн грн. Зменшення заборгованості з заробітної плати відбулося на підприємствах усіх форм власності.

З цієї суми 52,5 млн грн (або майже 55 %), припадає на підприємства державного сектору економіки, що знаходяться у підпорядкуванні центральних органів виконавчої влади, де у червні цього року борги зменшились на 1,4 млн грн. За оперативною інформацією у серпні на ДП «Бердянський морський торговельний порт» повністю погашено заборгованість в сумі 3,6 млн грн.

Борги приватних підприємств у липні зменшилися до 31,4 млн грн (або на 6,1 млн грн). На 1 серпня частка боргу цих підприємств склала 32,5 % від загальної суми боргів по області. Найбільшим боржником у цій групі залишається Класичний приватний університет, який у липні зменшив заборгованість з заробітної плати з 16,6 млн грн до 12,7 млн грн.

На підприємствах комунальної форми власності борги зменшилися на 30,6 % (або на 5,5 млн грн) та становили 12,7 млн грн. У липні ліквідовано борг на КП «Бердянськводоканал» Бердянської міської ради в сумі 3 млн грн та зменшено заборгованість на КП «Облводоканал» Запорізької обласної ради на 2,1 млн грн (до 8,7 млн грн).

В ході засідання було заслухано представників Головного управління Національної поліції у Запорізькій області, Головного управління Держпраці у Запорізькій області, керівників районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, а також керівників підприємств-боржників із заробітної плати.

За підсумками засідання обласної комісії прийняті рішення, спрямовані на посилення роботи з погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах області.

Олександр Старух акцентував увагу на своєчасності виплати заробітної плати в бюджетній сфері, у тому числі медичним працівникам, наголосив на тому, що керівникам та власникам підприємств-боржників слід максимально докладати зусиль щодо погашення існуючої заборгованості перед працівниками та попередив про персональну відповідальність за невиплату заробітної плати.