Відбулося засідання обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення

28.04.2021

28 квітня під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Руслана Шиханова проведено засідання обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення в онлайн-режимі.

У заході взяли участь: заступник директора Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Ірина Разуваєва, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області Світлана Жмурко, а також представники обласного центру зайнятості, обласної федерації роботодавців, обласної ради професійних спілок та ін.

На засіданні розглянуті питання Про проєкт програми зайнятості населення Запорізької області на 2021-2023 роки та Про динаміку чисельності працюючих на ринку праці за даними Державного реєстру застрахованих осіб.

Під час заходу заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ірина Разуваєва зазначила, що Програма зайнятості на 2021-2023 роки приймається у досить складних економічних умовах пов’язаних з обмеженнями щодо розповсюдження коронавірусної інфекції.

Внаслідок цього за підсумками 2020 року порівняно з 2019 роком рівень безробіття населення у віці 15-70 років, визначений за методологією МОП, в області збільшився на 1,2 відсоткових пункти і склав 10,7 % (по Україні – 9,5 %). Рівень зайнятості населення у цій віковій категорії відповідно зменшився на 2,1 відсоткових пункти і становив 56 % (по Україні – 56,2 %).

Тому головним завданням органів влади та соціальних партнерів має стати стабілізація ринку праці через відновлення економіки області, виходячи з внутрішніх ресурсів регіону та можливостей передбачених законодавством.

Всі заходи проєкту програми зайнятості опрацьовані сторонами соціального діалогу, структурними підрозділами облдержадміністрації та територіальними органами центральних органів виконавчої влади. Вони спрямовані на створення нових робочих місць, детінізацію відносин у сфері зайнятості населення, сприяння розвитку підприємництва,  розвиток системи професійної (професійно-технічної) освіти тощо.

Під час розгляду другого питання порядку денного начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області Світлана Жмурко доповіла про зменшення чисельності осіб, застрахованих у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Також було наголошено, що у зв’язку з карантинними обмеженнями, відбулось збільшення чисельності осіб, які отримують заробітну плату менше мінімальної та чисельності осіб, які працюють неповний робочий час.

З метою недопущення порушення трудових прав працівників із суб’єктами господарювання області постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота.

За результатами засідання обласним координаційним комітетом сприяння зайнятості населення прийняті відповідні рішення та погоджено проєкт програми зайнятості на 2021-2023 роки, який буде подано в установленому порядку на розгляд Запорізької обласної ради.