Історія Профспілки

Запорізька обласна організація Профспілки працівників соціальної сфери створена 10-ть років тому назад. Головою новоутвореної профспілки було обрано Лазебну Тетяну Петрівну.

     На сьогодні до обласної організації Профспілки працівників соціальної сфери України  входять 86 первинних профспілкових організацій з чисельністю 4,5 тис. членів Профспілки. Вона об”єднує  колективи: Департаменту, міських і районних управлінь  соціального захисту населення; територіальних центрів соціального обслуговування пенсіонерів і інвалідів області; комунальні інтернатні установи; відділення у районах виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань у Запорізькій області; організації служби зайнятості; Обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів; Запорізького обласного центру професіональної реабілітації інвалідів; комунальних установ - Запорізького обласного центру соціальної реабілітації дітей – інвалідів та Комп’ютерного інформаційно – обчислювального центру.

. Із загальної чисельності членів профспілки жінки складають 85%, молодь до 35 років – 28%.

    За час діяльності, навіть ті, хто мав сумніви щодо доцільності утворення власної організації, впевнились у необхідності мати об’єднуючу структуру, яка глибоко знає функції кожного окремого підрозділу, обов’язки та навантаження конкретного працівника, проблеми виробництва і шляхи їх подолання.

     Профспілкове життя стало на порядок жвавіше, цікавіше, насичене подіями і здобутками. При цьому первинні організації усвідомили себе розпорядниками профспілкових коштів, знайшли їм належне використання.

     Оздоровлення дітей в літній період. Відзначення урочистих дат, ювілеїв. Організація культурного дозвілля, відвідання театрів, концертних залів, ознайомлення з пам’ятниками історії, унікальними об’єктами природи. Піднесення престижності професій шляхом проведення конкурсів та оглядів. Навчання профспілкового активу. Заохочення працівників, які досягли високих трудових результатів. Проведення конкурсів на кращу первинну профспілкову організацію, кращих фахівців територіальних центрів та медичного персоналу будинків – інтернатів, вшанування та вітання переможців. Узагальнення і розповсюдження передового досвіду  працівників і профспілкових колективів. Приведений перелік заходів лише частково характеризує роботу профспілок.

     У наш прагматичний час, чинниками, що створили позитивний імідж обласної організації Профспілки працівників соціальної сфери, стали її відкритість, доступність, здатність прийти на допомогу, дати кваліфіковану, добру пораду, бути цементуючим, об’єднуючим органом, який може вирішити конфліктне питання, знайти компромісне рішення при виникненні негараздів у стосунках між керівництвом та працівниками.