Комунальна установа "Таврійський психоневрологічний інтернат з геріатричним відділенням" Запорізької обласної ради

Комунальна установа "Таврійський психоневрологічний інтернат з геріатричним відділенням" Запорізької обласної ради (далі - будинок інвалідів)

70540, Запорізька обл., Оріхівський район, с. Таврійське, вул. Загорянська, буд. 2, тел.(06141) 47-3-24; 47-2-85; 47-2-43. E-mail tdi-zor@ukr.net

Код по ЄДРПОУ 03188636

Директор - Старосвітський Олександр Миколайович, освіта вища аграрна, магістр соціальної роботи, установу очолює з 2004 року, на сесії ЗОР призначена  з жовтня  2017 року на п’ять років.

Комунальна установа «Таврійський психоневрологічний інтернат з геріатричним відділенням» Запорізької обласної ради є стаціонарно. інтернатною установою, утвореною для тимчасового або постійного проживання осіб з інвалідністю, що мають інтелектуальні або психічні порушення, а також осіб похилого віку, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, стаціонарно - побутового обслуговування, надання медичної допомоги, соціальних послуг та комплексу реабілітаційних заходів і яким згідно з висновками лікарської комісії за участю лікаря психіатра не протипоказане перебування в інтернаті.

Початок діяльності установи припадає на 1950 рік. За час роботи будинку інвалідів зводились нові корпуси, господарські приміщення, прокладались комунікацій, розширялась ліжкова мережа, відбувались зміни у профілі, складі підопічних, впроваджувались новації, зокрема, у 2016 році котельну будинку - інвалідів було переведено на альтернативне пилетне паливо, яке виробляється безпосередньо в установі з відходів підсобного господарства.

КУ «Таврійський психоневрологічний інтернат з геріатричним відділенням» ЗОР підпорядкований, підзвітний та підконтрольний Запорізькій обласній раді і, за галузевою спрямованістю, підвідомчий Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

Загальна житлова площа установи становить 7 954 кв.м. Функціонує 7 житлових корпусів, розташованих на трьох відокремлених майданчиках, в яких проживає 495 підопічних. У будинку інвалідів 4 відділення: психоневрологічне, геріатричне, паліативне та підтриманого проживання.

Підопічні установи - люди, які втратили здатність до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду, перебувають на останніх стадіях перебігу невиліковних захворювань, потрапили в скрутні життєві ситуації, особи з інвалідністю, люди похилого віку, діти війни.

Всі служби будинку інвалідів, зокрема, медичний пункт, їдальня, майстерня для працетерапії, приміщення побутові та призначені для відпочинку і культурного дозвілля оснащені сучасним обладнанням.

Технічною водою установа забезпечується з власної артезіанської свердловини. Питна вода підвозиться. Передбачено аварійне електропостачання.

Для обслуговування підопічних штатним розписом установи передбачено 258 посадових одиниць, зокрема, 111,5 - медичного персоналу.

Відповідно до вікових потреб та стану здоров’я, підопічним організоване цікаве дозвілля. Є можливість займатись улюбленою справою, спортом, брати участь у роботі гуртків. 

У підсобному господарстві установи вирощуються зернові та овочеві культури, розвивається тваринництво. Це створює умови для активного залучення підопічних, згідно з медичними рекомендаціями, до працетерапії.

Комунальна установа «Таврійський психоневрологічний інтернат з геріатричним відділенням» Запорізької обласної ради є одною з провідних в області і повністю відповідає вимогам сьогодення. Її колектив примножує добрі традиції попередників та являє собою згуртовану спільноту однодумців, здатних професійно вирішувати будь – які проблеми.