Комунальна установа "Запорізький дитячий будинок-інтернат" Запорізької обласної ради

Комунальна установа "Запорізький дитячий будинок-інтернат" Запорізької обласної ради (далі - комунальна установа)

69096, м. Запоріжжя, вул. Донецька, 18, тел. (061) 286 96 67 E-mail zddi.ku@ukr.net

Код по ЄДРПУ 02770096

Директор – Гончаренко Людмила Вікторівна, освіта вища педагогічна, відмінник освіти, установу очолює з 2011 року, на сесії Запорізької обласної ради призначена керівником комунальної установи з жовтня 2017 року на п’ять років.

Комунальна установа «Запорізький дитячий будинок - інтернат» Запорізької обласної ради є стаціонарною соціально - медичною установою для постійного або тимчасового проживання дітей з інвалідністю віком від 4 до 18 років та осіб з інвалідністю віком до 35 років, підопічних молодіжного відділення з порушеннями фізичного, інтелектуального розвитку та психічними розладами, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, освітніх послуг, комплексу реабілітаційних заходів.

«Запорізький дитячий будинок» - інтернат, таку назву на той час мала установа, був введений в експлуатацію у 1981 році. З його історією є можливість ознайомитись у розділі «про Департамент» Установчі та інформаційні документи, рубрика - Історичні довідки Департаменту на сайті Департаменту соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації (далі - Департамент).

КУ «Запорізький дитячий будинок - інтернат» ЗОР підпорядкований, підзвітний та підконтрольний Запорізькій обласній раді і, за галузевою спрямованістю, підвідомчий Департаменту.

 На базі комунальної установи функціонують відділення: дитяче, паліативне та підтриманого проживання.

Загальна житлова площа дитячого будинку – інтернату становить 2897,2 кв. м. Будинок-інтернат розрахований на 135 ліжко - місць. На території власна газова котельня (сучасне обладнання з низьким класом енергоспоживання), питна вода подається централізовано, передбачено аварійне електропостачання.

Для обслуговування вихованців штатним розписом установи передбачено 137,5 одиниць персоналу, у тому числі 70,5 медичного: лікар – терапевт 0,5 ставки, лікар – педіатр – 1, лікар – стоматолог - 0,5 та лікар – психіатр – 1.

Також забезпечують надання кваліфікованої цілодобової медичної допомоги масажист, медсестра з фізіотерапії та фітотерапії, медична сестра з дієтичного харчування та інші спеціалісти середньої медичної ланки.

До дитячого будинку-інтернату приймаються діти з інвалідністю віком від 4 до 18 років та особи з інвалідністю віком до 35 років з порушеннями фізичного, інтелектуального розвитку та психічними розладами, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, освітніх послуг, комплексу реабілітаційних заходів і згідно з медичним висновком не мають протипоказань для перебування в установі незалежно від наявності осіб, зобов’язаних згідно із законом їх утримувати.

За індивідуальною програмою забезпечено надання вихованцям та підопічним комплексу медичних, професійних та інших реабілітаційних заходів, спрямованих на відновлення, компенсацію порушених або втрачених функцій організму, здібностей до виконання певних видів діяльності. Організоване якісне шестиразове харчування.

В установі створено сучасні соціально - побутові умови проживання. Діти навчаються самообслуговуванню, основам особистої гігієни. З ними проводяться заняття із соціально - побутової адаптації, розвитку навичок соціальної взаємодії, формування соціальної незалежності як якості особистості. Працюють вихователі, психолог, логопед, арт - педагог, фахівець з фізичної реабілітації, культорганізатор та інші. Діти відвідують гуртки, мають можливість займатись спортом: легкою атлетикою, плаванням, настільним тенісом, пауерліфтінгом, міні - футболом, більярдом, шахами і шашками. Вихованці беруть участь у культурно - масових заходах, туристичних походах, відвідують театри та концертні зали, залучаються до організації і проведення в установі свят та урочистостей.