Комунальна установа "Запорізький геріатричний пансіонат" Запорізької обласної ради

Комунальна установа "Запорізький геріатричний пансіонат" Запорізької обласної ради (далі - комунальна установа)

69104, м. Запоріжжя, вул. Європейська, 13а, телефон (0612) 707-46-90

E-mail ku.zgp@ukr.net

Код по ЄДРПОУ 03188607

Директор - Гончаренко Галина Андріївна, освіта вища юридична, має звання «Заслужений працівник соціальної сфери», установу очолює з травня 2015 року.

Діяльність комунальної установи «Запорізький геріатричний пансіонат» Запорізької обласної ради (далі – Пансіонат) регламентована Положенням (нова редакція), затвердженим рішенням Запорізької обласної ради від 30.08.2018 № 34 відповідно до Типового положення про будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів, геріатричний пансіонат, пансіонат для ветеранів війни і праці, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики від 29.12.2001 № 549 та іншими законодавствами.

Пансіонат є стаціонарною (інтернатною) соціально-медичною установою, призначеною для постійного проживання підопічних, які потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування.

Основним завданням пансіонату є забезпечення належних умов для проживання, соціально-побутового обслуговування, надання медичної допомоги громадянам похилого віку та особам з інвалідністю.

Пансіонат підпорядкований, підзвітний та підконтрольний Запорізькій обласній раді та, за галузевою спрямованістю, підвідомчий Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації .

Функціонує установа 48 років. За весь цей період в ній постійно зміцнювалась матеріально - технічна база, підвищувався рівень обслуговування підопічних.

Останнього часу, з використанням новітніх матеріалів та технологій в пансіонаті виконано роботи із стовідсоткового зовнішнього утеплення стін, капітального ремонту і реконструкції житлових та господарських приміщень, обладнано кімнати для самостійного приготування їжі, прання, прасування.

Загальна житлова площа пансіонату становить – 1,5 тис кв.м.

Пансіонат - чотириповерхове приміщення з двома ліфтами. Опалення централізоване, від міської тепломережі; вода подається централізовано.

Є дві очисні системи питної води для особистих потреб підопічних. Проживають мешканці пансіонату у 104 житлових кімнатах, з яких 4 на одну особу, 82 - на дві, 13 - на три, 5 – на чотири особи.

Для безпеки підопічних встановлена система відеоспостереження на території, а також в кімнаті для самостійного приготування їжі і коридорах житлового приміщення.

Станом на 01.01.2019 у пансіонаті проживало 211 підопічних, у тому числі - 100 жінок. Є сімейні пари, 13 довгожителів, яким виповнилось 90 та більше років.

Обслуговує підопічних, відповідно до штатного розпису, 140 працівників. Зокрема, у медичному центрі передбачено 90,5 штатних одиниць співробітників, з них 4 лікаря (лікар-терапевт, лікар-геріатр, психіатр та стоматолог), 13 - середнього медичного персоналу і 73,5 молодшого медичного персоналу.

Мешканцям установи забезпечене якісне чотириразове харчування, у тому числі дієтичне, є фітобар. В медичному центрі функціонують фізіотерапевтичний, маніпуляційний, масажний, стоматологічний кабінети оснащені всім необхідним, діє сучасно обладнаний лікувально-фізкультурний кабінет (ЛФК).

Підопічним організоване змістовне дозвілля, є бібліотека з фондом у 1,3 тисячі екземплярів книг, передплачуються газети і журнали, створено комп’ютерний клас з виходом в мережу Інтернет - «Університет третього віку». Житлові кімнати підключені до кабельного телебачення. Згідно з планом проводяться культурно - масові та спортивні заходи, цікаво відзначаються свята, дні іменинників.

До Пансіонату приймаються на державне утримання особи похилого віку, які досягли пенсійного віку, та особи з інвалідністю першої і другої групи, старші за 18 років, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, яким згідно з медичним висновком не протипоказане перебування в Пансіонаті та які не мають працездатних родичів, зобов’язаних їх утримувати за законом.

За наявності вільних місць до Пансіонату можуть прийматися особи, що мають працездатних дітей або родичів, які відповідно чинного законодавства України зобов’язані їх утримувати, за умови стовідсоткового відшкодування Пансіонату витрат на їх утримання.

З метою удосконалення роботи персоналу, покращення умов перебування та психологічного стану підопічних двічі на рік і, додатково, до Дня Перемоги проводиться анкетування (опитування).

Зараз в пансіонаті проживає - 34 ветерана війни та 41 ветеран праці.

Впроваджено внутрішню оцінку якості надання соціальних послуг. За результатами її проведення затверджуються щорічно заходи з покращення цього виду діяльності на поточний рік.

В установі працює Громадська рада. Запорізький геріатричний пансіонат залишається завжди відкритим. Налагоджені плідні взаємини з суспільством, підприємствами різної форми власності, молодіжними, релігійними та іншими організаціями.