Комунальна установа "Бердянський геріатричний пансіонат" Запорізької обласної ради

Комунальна установа "Бердянський геріатничний пансіонат" Запорізької обласної ради (далі - комунальна установа)

71111, Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Мічуріна, буд.87, тел. (06153) 4-17-25; факс (0653) 4-11-44. E-mail berdyanskgp@ukr.net

Код по ЄДРПОУ 03188659

Директор - Мілакумов Володимир Олександрович, освіта вища медична, установу очолює з травня 2015 року.

Пансіонат є стаціонарною соціально-медичною установою загального типу для постійного проживання громадян похилого віку, ветеранів війни та праці, осіб з інвалідністю, які потребують стороннього догляду, побутового та медичного обслуговування і діє на підставі Положення про комунальну установу «Бердянський геріатричний пансіонат» Запорізької обласної ради, затвердженого рішенням Запорізької обласної ради від 30.08.2018 № 35.

Установа підпорядкована, підзвітна та підконтрольна Запорізькій обласній раді та, за галузевою спрямованістю, підвідомча Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації .

До Пансіонату приймаються на державне утримання особи похилого віку, які досягли пенсійного віку, та особи з інвалідністю першої і другої групи, старші за 18 років, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, яким згідно з медичним висновком не протипоказане перебування в Пансіонаті та які не мають працездатних родичів, зобов’язаних їх утримувати за законом.

Функціонувати установа почала влітку 1972 року і мала особливий статус. «Бердянський платний пансіонат» був єдиним в Україні та другим у Радянському Союзі. На той час діяв лише платний будинок – інтернат у місті Ленінград для працівників творчих професій (художників, літераторів, кінематографістів тощо). Проте проект будівлі пансіонату був обраний типовий, аналогічний з Запорізьким будинком – інтернатом для ветеранів праці. Враховуючи профіль та особливості контингенту, наповнення установи підопічними тривало майже два роки і було завершене лише за рахунок пенсіонерів з інших республік СРСР. Згодом, з ряду вагомих причин, відбувалось поетапне перепрофілювання будинку - інтернату в установу загального типу. У червні 1989 року будинок - інтернат отримав статус пансіонату з платним відділенням. З лютого 1992 року – пансіонату для ветеранів праці, а з липня – геріатричного пансіонату.

За весь час діяльності в пансіонаті триває робота із зміцнення матеріально - технічної бази, покращення умов проживання підопічних, удосконалення форми надання соціальних послуг. Так було зведено новий, сучасний п’ятиповерховий корпус, реконструйовано старий, чотириповерховий. Практично новобудови в пансіонаті тривають постійно, цього вимагає зміст його роботи. За останні роки в установі продовжують позитивні зміни. При проведенні ремонтів використовуються якісні, сертифіковані матеріали. Зроблено енергоаудит. Утеплено фасад нового корпусу, встановлено металопластикові вікна. Функціонують шість ліфтів. У кожному корпусі є своя їдальня з харчоблоком. З метою налагодження водопостачання відновлено свердловину, що в умовах Бердянська дає значний економічний ефект. Усі служби обладнані новим устаткуванням.

На території встановлені зручні альтанки, зокрема, для підопічних, які користуються колясками, висаджені молоді дерева, квітники, відновлено літній театр, побудовано пандуси. В цілях підвищення безпеки на території змонтоване відео спостереження, обладнано автоматизований вхід.

Від міжнародних донорів отримано і встановлено сучасні медичні меблі та інше устаткування, у тому числі для догляду за ліжково – хворими.

Загальна житлова площа пансіонату становить 5172, 5 кв.м. Установа розрахована на 300 ліжко - місць для проживання людей літнього віку та осіб з інвалідністю. З 187 житлових кімнат 66 одномісних, 93 двомісних та 28 тримісних. Будівлі опалюються від автономної газової котельні, питна вода подається централізовано, передбачено аварійне електропостачання. 

Для обслуговування підопічних штатним розписом установи передбачено 190,5 штатних одиниць персоналу, у тому числі 102 медичного. З них: завідувач медичним відділенням – 1, лікар – терапевт – 2, лікар – стоматолог 0,5 ставки. Діють кабінети фізіотерапевтичний, стоматологічний, лікувальної фізкультури та працетерапії. Є фітобар. Щодня послуги мешканцям надає практичний психолог.

В установі є бібліотека на 10 тисяч екземплярів книг, музичні інструменти, настільні ігри, працює кінозал з широким екраном у якому демонструються фільми підібрані культорганізатором. Є майстерня по шиттю та ремонту одягу і білизни, в якій підопічні працюють за бажанням та згідно з медичними рекомендаціями. Впродовж року відбувається багато різних культурно - масових та спортивних заходів. На такі з них як традиційне щорічне «Багаття дружби» та змагання з пляжного волейболу приїздять підопічні з інших комунальних установ області. Діє внутрішній радіоцентр, який, зокрема, використовується для поздоровлень з нагоди днів народжень підопічних. Цікаво і змістовно проводяться святкові дні.