Для громадян, які приїхали з Автономної Республіки Крим, міста Севастополь, Донецької та Луганської областей

ІНФОРМАЦІЯ

для громадян, які приїхали з Автономної Республіки Крим, міста Севастополь, Донецької та Луганської областей на територію Запорізької області

За отриманням інформації можливо БЕЗКОШТОВНО звернутися за телефоном "гарячої лінії":

1545

         Для отримання всіх видів державної соціальної підтримки, зокрема пенсії, допомоги, компенсації тощо Вам необхідно звернутись до найближчого управління соціального соціального захисту населення або управління Пенсійного фонду України.

Основні документи, які необхідно мати при собі (за наявності):

  • паспорт;
  • посвідчення отримувача пенсії, допомоги, пільговика;
  • довідка про присвоєння ідентифікаційного коду.

        Як отримати довідку про взяття на облік  особі, яка переміщується з тимчасово окупованої території України та району проведення антитерористичної операції (Постанова КМУ від 01.10.2014 № 509 "Про облік внутрішньо переміщених осіб").

       Форма заяви про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

       Як отримати щомісячну адресну допомогу особі, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції (Постанова КМУ від 01.10.2014 № 505 "Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг").

       Надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та внутрішньо переміщеним особам (Постанова КМУ від 01.10.2014 № 535 " Про затвердження Порядку використання коштів, що надійшли від фізичних та юридичних осіб для надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та внутрішньо переміщеним особам").

Безкоштовна "гаряча лінія" 0-800-309-110 ГО "Донбас СОС" - консультаційні послуги інформаційного та правового характеру щодо широкого кола питань стосовно реалізації та захисту прав, свобод та інтересів громадян, постраждалих від збройної агресії Російської Федерації та тимчасової окупації окремих територій держави, в тому числі внутрішньо переміщених осіб та цивільного населення, яке проживає на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей та Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Телефонні консультації надаються з питань соціального та пенсійного забезпечення, перетину лінії розмежування, доступу до освітніх, медичних та житлових програм, а також, програм працевлаштування тощо.

 

Для звернення громадян телефони "гарячих ліній":

Департаменту соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації

(в робочий час)

(061) 764-42-65

(черговий Запорізької облдержадміністрації)

У вихідні дні та нічний час:

(061) 239-03-94

(0612) 34-34-83

з інших питань, зокрема:
- тимчасового поселення окремих громадян та сімей, які прибули із АР Крим та м. Севастополь в обласних комунальних закладах та установах:

(061) 787-94-31

(Запорізький обласний штаб по наданню соціальної допомоги)

- реєстрації місця проживання/перебування, обміну та видачі паспортів: 
(управління державної міграційної служби України в Запорізькій області(061) 239-89-81
- пенсійних виплат:
Пенсійний фонд України0800 503 753
Запорізька область(061) 213-64-90
- працевлаштування:
Державний центр зайнятості

0800 505 060;

730 - з мобільного телефону

Запорізька область(0612) 34-44-79
- медичного обслуговування:

Міністерство охорони здоров'я України

0800-801-333
- отримання страхових виплат, якщо раніше їх отримували:
Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності0800 501 892
в Запорізькій області(061) 233-41-70
Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України0800 501 383
в Запорізькій області(061) 213-49-05

 

Додаткову інформацію є можливість отримати на сайті Мінсоцполітики України: http://www.mlsp.gov.ua

В Україні розпочав роботу урядовий сайт для переселенців http://vpo.gov.ua

Стисла інформація про програму «Сільське подвір’я» та умови і порядок надання пільгових кредитів за рахунок бюджетних коштів.

 

До уваги внутрішньо переміщених осіб!

Громадяни, які мають намір звернутися до Європейського суду з прав людини (далі – Європейський суд) у зв'язку з порушенням їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, можуть отримати  повну та всебічну інформацію щодо порядку звернення до Європейського суду на сайті Головного територіального управління юстиції в Запорізькій області (http://justzp.gov.ua) в банері «Представник Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини». 

В банері «Безоплатна правова допомога» в розділі «Безоплатна вторинна правова допомога» внутрішньо переміщені особи можуть отримати інформацію щодо Регіонального та місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Зазначаємо внутрішньо переміщені особи мають можливість звернутися безпосередньо до Регіонального та місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та головних територіальних управлінь юстиції щодо звернень до Європейського суду.

 

Інформація щодо виконання Плану заходів з виконання Комплексної державної програми щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України, на період до 2017 року по Запорізькій області