Соціальні працівники Запорізької області навчаються інноваційним технологіям соціальної роботи

08.11.2019

У часи реформ децентралізації та деінституціалізації в Україні, і в Запорізькій області зокрема, надання якісної соціальної підтримки вразливими категоріям населення, а особливо сім’ям з дітьми вкрай актуально.

Раннє виявлення сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, професійна оцінка потреб таких сімей та здійснення соціального супроводу дозволить вирішити складні ситуації або мінімізувати їх, покращивши якість та умови життя сімей/осіб.

Станом на 05.11.2019 року в Запорізькій області створено 48 працюючих об’єднаних територіальних громад, введені посади соціальних працівників, які , не завжди мають досвід соціальної роботи.

Тому, спеціалісти Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на базі Благодійної організації «Благодійний фонд Карітас» проводять  цикл семінарів-тренінгів  для підвищення професійної компетентності фахівців з надання соціальних послуг сім’ям /особам, які опинилися в складних життєвих обставинах, шляхом впровадження інноваційних  методик та технологій  в соціальній роботі. До заходу також залучені спеціалісти Благодійної організації «Культурно-освітній Центр «Нова Надія».

В навчанні беруть участь 65 фахівців із соціальної роботи,                      з них - 36 фахівців об’єднаних територіальних громад, що надають соціальні послуги сім’ям /особам, та які нещодавно розпочали діяльність або не проходили відповідного навчання раніше. Усі учасники об’єднані у три групи: з 04 по 06 листопада (перша група), з 06 по 08 листопада (друга група) та з 11 по 13 листопада 2019 року (третя група).

Навчальний семінар поєднує основні теоретичні засади соціальної роботи і практичні методи роботи із її технологічними аспектами. Участь в представленому навчальному семінарі сприяє формуванню знань, вмінь, навичок та підвищенню професійної компетентності фахівців з надання соціальних послуг сім’ям та особам, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Основними завданнями семінару-тренінгу є навчити спеціалістів та фахівців із соціальної роботи, які надають соціальні послуги сім’ям вразливих категорій, технології ведення випадку, а саме: оволодіти його алгоритмом, процедурами, принципами та механізмами; розглянути теоретичні аспекти оцінки потреб сім’ї/особи; охарактеризувати концептуальні засади оцінки потреб дитини та її сім’ї; обґрунтувати оцінку потреб дитини, як складову ведення випадку; розглянути форми та методи соціальної роботи, які можуть бути використані в процесі здійснення оцінки потреб та сформувати розуміння доцільності їх використання в різних ситуаціях; сформувати в учасників практичні навички надання соціальних послуг відповідно до державних стандартів.