Про обласний центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю

08.10.2019

Починаючи з 2003 року успішно діє комунальна установа «Обласний центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю» Запорізької обласної ради (далі Центр). Завданням колективу є реалізація заходів, спрямованих на створення умов для всебічного розвитку та оздоровлення осіб з інвалідністю, які досягли повноліття (від  16-ти років),  засвоєння ними знань та навичок, досягнення і збереження   максимальної незалежності, фізичних, розумових, соціальних здібностей з метою  реалізації особистого потенціалу.

В установі є можливість навчитись на оператора комп’ютерного набору та адміністратора і, при цьому, отримати  послуги з фізичної, психолого – педагогічної та соціально – побутової реабілітації.

Учням надається кваліфікована медична допомога. Спостереження здійснюють: терапевт, невропатолог, травматолог; психотерапевт, фахівець з фізичної  реабілітації. Проводяться консультації,   корекція, тренінги, психопрофілактика, арт-терапія.

Також є дієтотерапія; фітобар; таласотерапія; псамотерапія; іпотерапія; гідрокінезотерапія  у морі влітку;  теренкури; механотерапія;  масаж та елементи рефлексотерапії;  заняття на тренажерах;  індивідуальна і групова гімнастики; ампліпульстерапія;  магнітотерапія; ароматерапія; парафінотерапія; інгаляції; ультразвук;  електрофорез (гальванізація); електросон; дарсонвалізація; УФО, УФИТ-СМ; УВЧ.

Забезпечене якісне, різноманітне, у тому числі дієтичне, харчування.

З січня 2019 року в Центрі, за впровадженими новими формами та методами роботи, комплексну реабілітацію пройшли 118 отримувачів послуг, набули  професію  46 осіб з інвалідністю.

Термін перебування в установі визначається реабілітаційною комісією після  індивідуального обстеження, у відповідності до  затверджених  навчальних планів.

До Центру приїздять  з усієї області. За 15 років реабілітаційний курс пройшли понад 1000 осіб з інвалідністю.

Крім навчання час перебування в установі насичений змістовним відпочинком на природі, участю у спортивних змаганнях, святами, відвіданням театрів і музеїв. Це розширює кругозір, допомагає по-новому поглянути на  себе, розкриває здібності, робить життя повноцінним та цікавим.

Нещодавно Центр відвідали волонтери  Бердянського Червоного Хреста  і    провели майстер – клас з виготовлення листівок «Щастя». Подібні візити створюють позитивну емоціональну атмосферу, згуртовують людей, додають оптимізму, допомагають долати  негаразди.