Оформлення субсидій для населення в умовах підвищення тарифів на газ та житлово-комунальні послуги

09.09.2016

З 1 травня минулого року діє спрощений порядок призначення житлових субсидій.

В опалювальний сезон  2015/2016 років у Запорізькій області за призначенням житлової субсидії  звернулось  306   тис. сімей, або 143 % від прогнозованої кількості (214 тис. сімей).

На кінець опалювального періоду 2015/2016 років отримували житлові субсидії  226,1 тис. домогосподарств області, або  35 %, від загальної кількості домогосподарств області, що у 4 рази більше, ніж в опалювальний період 2014/2015 років.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 № 319 «Про внесення змін до деяких  постанов Кабінету Міністрів України», яка набрала чинності 30.04.2016, внесено зміни до  Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848.

Відповідно до зазначених змін з першого травня 2016 року при призначенні житлових субсидій:

Доповнено перелік послуг, на оплату яких призначається субсидія, послугою з «управління будинку».

В умовах реформи системи ЖКХ, зокрема, ліквідація ПРЕЖО та  запровадження ОСМД, цей крок  позитивно вплине на можливість призначати субсидію і на цю послугу «управління будинку».

Люди не залишаться без державної допомоги.

Доповнено перелік доходів, які не враховуються до сукупного доходу при призначення субсидії, державною соціальною допомогою на дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування та щомісячною адресною допомогою внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг;

Передбачена можливість подання заяви і декларації для призначення субсидії в електронному вигляді (у тому числі з використанням електронного цифрового підпису);

Доповнено перелік випадків, у яких проводиться перерахунок субсидії без звернення громадян:

  • зміна соціальних нормативів використання житлово-комунальних послуг;
  • нарахування плати за централізоване опалення за відсутності засобів обліку теплової енергії з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря.

У поточному році за призначенням субсидії звернулося 196,7 тис. сімей. За станом на 01.08.2016 отримували субсидію на оплату житлово-комунальних послуг   226,1 тис. сімей. Сума коштів спрямованих з державного бюджету на цю допомогу складає 1,2 млрд. грн. і в цьому полягає турбота держави про малозабезпечених громадян. При оформленні житлової субсидії здійснюється економія сімейного бюджету.

Для отримання вказаного виду адресної соціальної допомоги необхідно звернутися до територіального органу соціального захисту населення за місцем реєстрації, заповнити Заяву та Декларацію. 

Одночасно, в якості наглядних прикладів надаємо інформацію про 10 міфів про субсидії.

Хочемо зазначити, що субсидія це вигідно!