Парламент ухвалив закон, який надасть можливість зберегти мережу дитячих закладів оздоровлення та відпочинку

06 червня 2017 року Верховною Радою України прийнято Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей та збереження мережі дитячих оздоровчих закладів”, яким внесено зміни до Закону України „Про оздоровлення та відпочинок дітей”.

У Законі уточнюються категорії дітей, які на сьогодні потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Разом з тим, через механізм часткового співфінансування Закон дозволить місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування виділяти кошти з місцевих бюджетів сім’ям, які мають дітей, в першу чергу тих, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки з метою забезпечення послугами оздоровлення та відпочинку таких дітей у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Також у Законі визначено коло посадових осіб, на яких покладається відповідальність за якість послуг, які надає дитячий заклад оздоровлення та відпочинку дітей, збереження життя та здоров’я дітей, які перебувають у такому закладі.

З метою збереження мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, запобігання ліквідації, передачі під заставу, перепрофілюванню, використанню не за призначенням об’єктів оздоровлення та відпочинку у Законі введенні такі поняття, як «майнові об’єкти оздоровлення та відпочинку дітей» та «державний реєстр майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей».

Інформація про наявність та надання путівок до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, закуплених за рахунок коштів обласного бюджету

Інформація про наявність та надання путівок до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, закуплених за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів