Комунальна установа "Преславський психоневрологічний інтернат" Запорізької обласної ради

ДОВІДКА

щодо комунальної установи «Преславський  психоневрологічний інтернат» Запорізької обласної ради (далі – інтернат)

 

Адреса:72145, Запорізька область, Приморський р-н, с.Преслав. тел: 0-237-7-59-28

 

Директор інтернату Неговєлов Юрій Олександрович, 19.02.1954 р.н., освіта вища. Закінчив Запорізький державний педагогічний інститут, депутат Приморської районної ради, очолює інтернат з 27.08.1999. Нагороди: 2006, Почесна грамота Запорізької обласної ради; 2007, медаль “За розвиток Запорізького краю”; 2011, відзначений трудовий колектив Грамотою Запорізької обласної ради.

 

У 1924 році в с. Преслав Приморського району Запорізької області була організована дитяча агрошкола, в якій готували фахівців для роботи в  сільському господарстві. Агрошколі було виділено 190 га землі на якій вирощували різну сільськогосподарську продукцію і навіть рис і бавовну.

У 1937 році агрошколу перепрофілювали в дитячу дефколонію, для дітей з природженою патологією розвитку.

В період німецько-фашистської окупації 157 вихованців дитячої дефколоії були ними розстріляні і поховані на території інтернату.

Після звільнення України від німецько-фашистських загарбників, у 1945 році знов відкривається дитяча дефколонія, яку у 1957 році перепрофілювали в геріатричний пансіонат.

У 1982 році геріатричний пансіонат реорганізовано у психоневрологічний інтернат.

У Преславському психоневрологічному інтернаті, який розташований на березі Азовського моря, постійно проживають 310 підопічних: з них 30 – у геріатричному відділенні та 280 – у психоневрологічному. Їх обслуговують 169 спеціалістів різного профілю з вищою та середньою освітою.

До психоневрологічного відділення Інтернату приймаються на державне утримання психічно хворі чоловіки, які досягли пенсійного віку, та інваліди першої і другої груп з психоневрологічними захворюваннями, старші 18 років, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги та яким не протипоказане перебування в Інтернаті відповідно до медичних показань та протипоказань до прийому в інтернатні установи, незалежно від наявності батьків або родичів, зобов'язаних їх утримувати відповідно до закону.

До геріатричного відділення для громадян похилого віку та інвалідів приймаються на державне утримання особи похилого віку, які досягли пенсійного віку, та інваліди першої і другої групи, старші за 18 років, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, яким згідно з медичним висновком не протипоказане перебування в Інтернаті та які не мають працездатних родичів, зобов'язаних їх утримувати відповідно до чинного законодавства України.

У 2006 році інтернат було газифіковано.

Підопічні інтернату забезпечуються відповідно до встановлених норм: одягом, взуттям, постільною білизною, м'яким і твердим інвентарем та столовим посудом; раціональним чотириразовим харчуванням, у тому числі і дієтичним; цілодобовим медичним обслуговуванням, консультативною допомогою, стаціонарним лікуванням на базі закріплених лікувально-профілактичних закладів охорони здоров'я.

Підопічні проживають у 4-х житлових корпусах, для їх обслуговування  є  Їдальня, медпункт, банно-пральний комбінат, клуб.

Водопостачання: технічна вода – свердловина, питна вода – привозна.

Власна газова котельня.

Очисні споруди збудовано за технологією «Біоплато».

Місцевість, в якій розташований інтернат, дозволяє організувати  змістовне дозвілля підопічних на природі: купання у морі, рибна ловля у річці, прогулянки на свіжому повітрі, сонячні ванни, заняття спортом.

Підопічні інтернату займаються спортом. Молодіжна збірна приймає участь в обласних турнірах з мініфутболу.

Медичний персонал надає кваліфіковану допомогу мешканцям інтернату. В інтернаті є медичний пункт з 7 кімнат, ізолятор на 8 місць, карантинне відділення на 4 місця. Для реабілітації хворих функціонує фізіотерапевтичний кабінет площею 26 кв.м., працює кабінет ЛФК.

Підопічні інтернату приймають активну участь в художній самодіяльності, Для активних підопічних організовуються екскурсії в м. Бердянськ. Проводяться танцювальні вечори, засідання клубів по інтересам: настільні ігри, рукоділля (в?язання, вишивка).

Молоді підопічні мають можливість створювати сім’ї.

У підсобному господарстві інтернату обробляється 214 га землі. На фермі вирощуються вівці та крупна рогата худоба.

В Інтернаті регулярно проводяться культмасові та спортивні заходи. Дозвілля підопічних організовують культорганізатор та  інструктор з праці. 

 

Проблемні питання:

 

Чисельність лікарів не відповідає нормативам