Комунальна установа "Орловський психоневрологічний інтернат" Запорізької обласної ради

    ДОВІДКА

щодо комунальної установи «Орловський психоневрологічний інтернат» Запорізької обласної ради (далі – Інтернат )

Адреса: 7234, Запорізька обл., Мелітопольський р-н  р-н, с. Орлове , вул. Радянська, 231 тел: 294 95 227

 

Директор Верещагіна Тамара Василівна закінчила Мелітопольський державний педагогічний інститут,  очолює  Орловський інтернат з 2001 року. Нагороджена Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Почесною грамотою ЗОР, грамотами районної ради та районної адміністрації.

 

У 30-х роках минулого століття, в с.Орлове Мелітопольського району Запорізької області була відкрита школа-інтернат для глухонімих дітей-інвалідів, яка існувала до 1941 року. У 1941 році всіх вихованців інтернату (141 особу) разом з співробітниками німецько-фашистські загарбники розстріляли.

У 1947 році на базі школи-інтернату був створений будинок для інвалідів ВВВ “Червоний партизан “ для проживання 105 підопічних.

У 1979 році будинок для інвалідів ВВВ “Червоний партизан“ був перепрофільований у психоневрологічний інтернат.

У 1979 році профіль інтернату було змінено на психоневрологічний для чоловіків.

Нині планова чисельність інтернату складає 207  ліжко-місць.

До Інтернату приймаються на державне утримання психічно хворі чоловіки з психоневрологічними захворюваннями, старші 18 років, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги та яким не протипоказане перебування в Інтернаті відповідно до медичних показань та протипоказань до прийому в інтернатні установи, незалежно від наявності батьків або родичів, зобов'язаних їх утримувати відповідно до закону.

Підопічні проживають у 2-х житлових корпусах (одноповерховий та двоповерховий), для їх обслуговування є  їдальня, медпункт, банно-пральний комбінат, клуб, футбольний майданчик.

Водопостачання: артезіанська свердловина (питна вода і технічна вода).

Котельня на рідкому.

Підопічні інтернату  забезпечуються відповідно до встановлених норм: одягом, взуттям, постільною білизною, м'яким і твердим інвентарем та столовим посудом; раціональним чотириразовим харчуванням, у тому числі і дієтичним; цілодобовим медичним обслуговуванням, консультативною допомогою, стаціонарним лікуванням на базі закріплених лікувально-профілактичних закладів охорони здоров'я.

Забезпечують обслуговування підопічних 113 працівників інтернату, з них

Лікар психіатр -1

Лікар –терапевт-1

У підсобному  господарстві  інтернату  обробляється 118,6 га землі.  Поголів’я свиней – 116 голів, поголів’я ВРХ - 63 голови, в т.ч. 22 корови.

В Інтернаті регулярно проводяться культмасові та спортивні заходи. Дозвілля підопічних організовують культорганізатор та  інструктор з праці.