Комунальна установа "Михайлівський психоневрологічний інтернат" Запорізької обласної ради

 

ДОВІДКА

щодо комунальної установи «Михайлівський психоневрологічний інтернат» Запорізької обласної ради (далі – інтернат )

Адреса:72040. Запорізька область, Михайлівський р-н, с.Показне, тел.8-0613295-5-46

 

Директор Березовський Іван Іванович, 05.10.1957 р.н., освіта вища, 1980, Мелітопольський державний педагогічний інститут, “Географія та біологія”, вчитель географії та біології середньої школи

 У селі колишньої німецької колонії "Костгейм" (нині с. Показне)           3 березня 1944 року був заснований будинок інвалідів Великої Вітчизняної війни на 50 місць.

Очолював його Слюсаренко Олексій Григорович колишній учасник Великої Вітчизняної війни та інвалід. Люди проживали в одному будинку, в якому раніше до війни була школа. У другому будинку розміщувались усі підсобні приміщення інтернату.

Праця обслуговуючого персоналу була не з легких. Від прання до опалення приміщень, всі роботи по догляду за інвалідами виконували вручну, воду підвозили на конях бочками.

У 1951 році будинок було перепрофільовано в інтернат для престарілих. Колишніх мешканців-інвалідів було вивезено до Івано-Франківській області, а на їх місце поступали престарілі одинокі чоловіки та жінки.

Інтернат було розширено до 170 місць. Під житло було переобладнено 5 німецьких будинків.

Поступово інтернат поповнювався інвалідами з психоневрологічними захворюваннями. У 80 х роках інтернат було розширено до 260 місць. Збудовано двоповерховий будинок з усією інфраструктурою.

Нині у КУ «Михайлівський психоневрологічний» ЗОР функціонують такі структурні підрозділи:

- геріатричне відділення для громадян похилого віку та інвалідів на 30 ліжко-місць;

- психоневрологічне відділення на 240 ліжко-місць.

Фактично  проживають 270 підопічних.

До геріатричного відділення для громадян похилого віку та інвалідів приймаються на державне утримання особи похилого віку, які досягли пенсійного віку, та інваліди першої і другої групи, старші за 18 років, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, яким згідно з медичним висновком не протипоказане перебування в Інтернаті та які не мають працездатних родичів, зобов'язаних їх утримувати відповідно до чинного законодавства України.

До психоневрологічного відділення приймаються на державне утримання психічно хворі чоловіки та жінки, які досягли пенсійного віку, та інваліди першої і другої груп з психоневрологічними захворюваннями, старші 18 років, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги та яким не протипоказане перебування в Інтернаті відповідно до медичних показань та протипоказань до прийому в інтернатні установи, незалежно від наявності батьків або родичів, зобов'язаних їх утримувати відповідно до закону.

Водопостачання: від власної свердловини.

Інтернат опалюється від власної газової котельні.

Підопічні інтернату забезпечуються відповідно до встановлених норм: одягом, взуттям, постільною білизною, м'яким і твердим інвентарем та столовим посудом; раціональним чотириразовим харчуванням, у тому числі і дієтичним; цілодобовим медичним обслуговуванням, консультативною допомогою, стаціонарним лікуванням на базі закріплених лікувально-профілактичних закладів охорони здоров'я.

Забезпечують обслуговування підопічних 169 працівників інтернату, з них 1 лікар-психіатр.

У підсобному  господарстві  інтернату  обробляється 146 га землі.  Поголів’я свиней – 170  голів.

В Інтернаті регулярно проводяться культмасові та спортивні заходи. Дозвілля підопічних організовують культорганізатор та  інструктор з праці. 

Позитив

Майстерня з виготовлення ляльок, ляльковий театр

 

Основні проблеми:

Установа не забезпечена лікарями у відповідності до нормативів,  за нормативами потрібно 3,5  ставки лікарів, фактично зайнята 1 ставка.