Комунальна установа "Веселівський психоневрологічний інтернат" Запорізької обласної ради

ДОВІДКА

щодо комунальної установи «Веселівський психоневрологічний інтернат» Запорізької обласної ради (далі – інтернат),

Адреса:70404, Запорізька обл., Запорізький р-н, с. Урицьке, вул. Бойка, 4, тел.8-061-270-82-65.

 

Директор установи – Надточій Олександр Сергійович, працює з липня 2010 року.

 

Веселівський психоневрологічний інтернат розташований в с. Урицьке Запорізького району Запорізької області.

Був створений інтернат в квітні 1936 року для самотніх громадян похилого віку. Першим його директором була Окерж Олена Миколаївна (1936-1945 рр.).

В 1956 г Веселівський інтернат  для  самотніх громадян похилого віку перепрофілювали на Веселівській психоневрологічний інтернат зі збереженням геріатричного відділення.

Особливий внесок в розвиток інтернату належить колишньому директору інтернату Бойко Володимиру Гнатовичу, який працював на цій посаді з 1975 года до2006 року. Ім'ям Бойко В.Г. була названа вулиця в с. Урицьке, де розташований інтернат.

До Інтернату приймаються на державне утримання психічно хворі жінки, які досягли пенсійного віку, та інваліди першої і другої груп з психоневрологічними захворюваннями, старші 18 років, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги та яким не протипоказане перебування в Інтернаті відповідно до медичних показань та протипоказань до прийому в інтернатні установи, незалежно від наявності батьків або родичів, зобов'язаних їх утримувати відповідно до закону.

Веселівський інтернат розташований у сільській місцевості. Загальна житлова площа інтернату становить 2155 кв.м. Будівлі опалюються від автономної газової котельні, питна вода підвозиться, передбачено аварійне електропостачання. Для проживання підопічних є 123 житлових кімнат, розташованих у 4-х житлових корпусах. На балансі установі перебуває відомче житло – три 16 квартирних будинки.

В інтернаті проживають 325 підопічних, для їх обслуговування є їдальня, медпункт, банно-пральний комбінат, клуб.

Підопічні установи забезпечуються: житлом, одягом, взуттям, постільною білизною; раціональним чотириразовим харчуванням; цілодобовим медичним обслуговуванням, консультативною допомогою, стаціонарним лікуванням на базі ЦРБ Запорізького району; технічними засобами реабілітації. Штатна чисельність обслуговуючого персоналу складає 161 особа з них  лікар-терапевт -1, лікар-психіатр-0,5.

 

Водопостачання:

   технічна вода – свердловина;

   питна вода – привозна.

Опалення 4 житлових корпусів, банно-прального комбінату та 3 відомчих житлових будинків здійснюється 3 газовими модульними  котельнями, які були збудовані у 2006 році.

У підсобному  господарстві  інтернату  обробляється 99,6 га землі. Є сад,  виноградник, два ставка. Поголів’я худоби складає: ВРХ – 43 голови, в тому числі 10 корів, свиней - 70 голів.

         У інтернаті регулярно проводяться культмасові та спортивні заходи у Інтернаті та в інших установах соціальної сфери Запорізької області.  

 

Позитивні досягнення:

Благоустрій території

Розвинене городництво

 

Основні проблеми закладу

1. Відсутність питної води, технічна вода подається з однієї свердловини.

2.  Дефіцит лікарів.