Комунальна установа "Веселівський психоневрологічний інтернат" Запорізької обласної ради

Комунальна установа "Веселівський психоневрологічний інтернат" Запорізької обласної рад (далі - інтернат)

70404, Запорізька обл., Запорізький р-н, с. Зоряне (Урицьке), вул. Бойка, 4, тел.(061) 287-59-46, E-mail vesinternat@ukr.net

https://vesinternat.com.ua/

Код по ЄДРПОУ 03191259

Директор - Надточій Олександр Сергійович 10.10.1952 р.н., освіта вища, закінчив Державний технічний університет у 1996 році, установу очолює з 2010 року, на сесії Запорізької обласної ради призначений на посаду керівника інтернату  з жовтня  2017 року на п’ять років.

Комунальна установа «Веселівський психоневрологічний інтернат» Запорізької обласної ради є стаціонарною інтернатною установою, утвореною для тимчасового або постійного проживання осіб з інтелектуальними або психічними порушеннями, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, стаціонарно - побутового обслуговування, надання медичної допомоги, соціальних послуг та комплексу реабілітаційних заходів і яким згідно з висновками лікарської комісії за участю лікаря - психіатра не протипоказане перебування в інтернаті.

Початок роботи психоневрологічного інтернату припадає на 1939 рік.

Він згадується як будинок інвалідів у подвірних списках Веселівської сільради Запорізького району Дніпропетровської області, згідно з документами Всесоюзного перепису населення за 1939 рік.

Будь – яких документів про діяльність установи, у тому числі статистичних, бухгалтерських тощо за період 1943 по 1948 рік немає. Проте жителі села Веселе пам’ятають, що інтернат існував до війни і керувала ним жінка (більш детально про директорку дізнатися виявилось неможливим), а також, що підопічні, разом з нею, пережили в установі фашистську окупацію та вижили завдяки підсобному господарству. На щастя, у Веселівському будинку – інтернаті не повторилась трагедія Орловського і Преславського, в яких окупантами підопічних було винищено фізично.

Зберігся паспорт Веселівського будинку інвалідів, затверджений Міністром соціального забезпечення УССР Є. Легуром 11 листопада 1954 року.

За вісімдесят років функціонування інтернату, зусиллями кілька поколінь працівників, з первинного стану його перетворено на сучасну, з розвинутою матеріально - технічною базою установу. Про етапи становлення Веселівського психоневрологічного інтернату є можливість ознайомитись у розділі «Про Департамент» Установчі та інформаційні документи. Рубрика - Історичні довідки Департаменту на сайті Департаменту соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації.

КУ«Веселівський психоневрологічний інтернат»ЗОР підпорядкований, підзвітний та підконтрольний Запорізькій обласній раді і, за галузевою спрямованістю, підвідомчий Департаменту.

Загальна житлова площа інтернату становить 2155 кв.м. Будівлі опалюються від 3 автономних газових котелень, питна вода підвозиться, передбачено аварійне електропостачання. Для проживання підопічних є 123 житлових кімнат, розташованих у 4-х корпусах. На балансі установі перебуває відомче житло – три 16 квартирних будинки для співробітників.

Технічна вода надходить з власної свердловини, питна - привозна.

Опалення 4 житлових корпусів, банно-прального комбінату та 3 відомчих житлових будинків здійснюється 3 газовими модульними котельнями.

В інтернаті проживають 325 підопічних.

Для обслуговування підопічних штатним розписом установи передбачено 190,5 штатних одиниць обслуговуючого персоналу, із них лікар - терапевт - 1 і лікар психіатр на 0,5 ставки.

В установі створене відділення підтриманого утримання на 25 підопічних. Згідно з наказом Міністерства соціальної політики України, інтернат став базовим для апробації цього виду соціальної послуги. За її підсумками відзначалось досягнення колективом найвищих, європейського рівня, результатів у вказаному новому напрямі роботи.

Відділення готує підопічних до самостійності у повсякденному житті, допомагає залучатись до трудових процесів, сприяє адаптації у суспільство і подальшій індивідуальній інтеграції.

До інтернату приймаються громадяни похилого віку та особи з інвалідністю, віком старше 18 років із стійкими інтелектуальними та/або психічними порушеннями, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, надання медичної допомоги, комплексу реабілітаційних послуг і яким згідно з висновком лікарсько-консультативної комісії за участю лікаря - психіатра не протипоказане перебування в інтернаті, незалежно від наявності осіб, зобов'язаних їх утримувати, або опікунів та піклувальників.

Мешканці інтернату живуть насиченим життям, щомісяця, згідно з планом культурно – масових заходів виїздять за межі установи, відвідують концерти, цікаві історичні місця, зустрічають гостей. За кошти відрахувань з пенсій підопічних придбано мікроавтобус, на якому їм влаштовують екскурсійні поїздки.

Є сучасна радіоапаратура, карооке. Культпрацівник систематично збирає молодь на дискотеки. Багато осіб з інвалідністю захоплюється спортом. Влітку вони постійно беруть участь у фестивалі “Разом ми сильніші, здоровіші та міцніші”, який традиційно проводиться в КУ “Преславський психоневрологічний інтернат” ЗОР. Команда дівчат “Амазонки” виїздить на першість з волейболу серед спортсменів з інвалідністю, яка проводиться в Бердянському геріатричному пансіонаті.

В майстерні для працетерапії працює близько двадцяти підопічних. Вони займаються улюбленою справою, шиють, в’яжуть, виготовляють ляльки, вироби з бісеру, ліплять різні фігурки, вирізають з кольорових тканин, пластику. Руками цих умілиць оформлені актова зала, клуб.

Для майстерні закуповують вовну, з якої в’яжуть шкарпетки, рукавиці, жилетки, шапочки для воїнів - учасників антитерористичної операції. Надсилають посилки військовим частинам. Колектив має грамоту від районного комісара – за допомогу бійцям АТО.

Є став, висаджено молодий сад. Відповідно до медичних рекомендацій підопічні долучаються до роботи на підсобному господарстві.

Запорука успіхів, досягнутих колективом комунальної установи «Веселівський психоневрологічний інтернат» Запорізької обласної ради у взаєморозумінні, єдності інтересів працівників і підопічних, повазі до особистості.