Комунальна установа "Кіровський будинок інвалідів" Запорізької обласної ради

ДОВІДКА

щодо комунальної установи «Кіровський будинок інвалідів» Запорізької обласної ради (далі – інтернат ),

Адреса: 70540, Запорізька обл., Оріхівський р-н, с. Кірове, вул. Воровського, буд. 3, тел. (0241) 47 3 24

 

Директор – Старосвітський Олександр Миколайович, 09.11.1957 року народження, освіта вища, закінчив у 1994 році Мелітопольський інститут механізації сільського господарства, за спеціальністю “Механізація сільського господарства” з присвоєнням кваліфікації спеціаліста інженера-механіка. Олександр Миколайович працює директором комунальної установи “Кіровський будинок інвалідів” Запорізької обласної ради з 01 квітня 2004 року.  Депутат Оріхівської районної ради

Має відзнаки:

2006 – Грамота Головного управління праці та соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації;

2007 – Почесна грамота Запорізької обласної ради;

2009 – Подяка Міністра праці та соціальної політики України;

2011 – присвоєно почесне звання “Заслужений працівник соціальної сфери України”.

Історія будинку інвалідів була розпочата у 1952 році, коли у с. Кірове  був заснований дитячий будинок інтернат. У 1969 році у селищі була заснована ще одна соціальна установа – психоневрологічний інтернат для чоловіків.

У 1996 році ці установи були об’єднані  в одну установу-будинок інвалідів. У 2008 році на баланс КУ «Кіровський БІ» ЗОР були передані будівлі Кіровської сільської амбулаторії і на їх базі було створене геріатричне відділення.

Нині у КУ «Кіровський БІ» ЗОР функціонують такі структурні підрозділи:

- дитяче відділення (для дітей віком від 4 до 18 років) на 35 ліжко-місць;

- молодіжне відділення для психічно хворих громадян віком від 18 до 35 років (для дівчат) на 90 ліжко-місць;

- геріатричне відділення для громадян похилого віку та інвалідів на 85 ліжко-місць;

- психоневрологічне відділення для чоловіків на 255 ліжко-місць

До дитячих відділень приймаються на державне утримання діти віком від 4 до 18 років з вадами фізичного або розумового розвитку та психічними розладами, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги і яким згідно з медичним висновком не протипоказано перебування в цій установі незалежно від наявності родичів, зобов'язаних за законом їх утримувати

До молодіжного відділення переводиться або приймається на державне утримання молодь віком від 18 до 35 років – інваліди першої і другої груп з психоневрологічними захворюваннями (далі - особи), яким за станом   здоров'я   не   протипоказане перебування у молодіжному відділенні Будинку інвалідів, незалежно від наявності батьків, опікунів (піклувальників) або родичів, зобов'язаних їх утримувати за законом.

До геріатричного відділення для громадян похилого віку та інвалідів приймаються на державне утримання особи похилого віку, які досягли пенсійного віку, та інваліди першої і другої групи, старші за 18 років, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, яким згідно з медичним висновком не протипоказане перебування в Інтернаті та які не мають працездатних родичів, зобов'язаних їх утримувати відповідно до чинного законодавства України.

До психоневрологічного відділення приймаються на державне утримання психічно хворі чоловіки , які досягли пенсійного віку, та інваліди першої і другої груп з психоневрологічними захворюваннями, старші 18 років, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги та яким не протипоказане перебування в Інтернаті відповідно до медичних показань та протипоказань до прийому в інтернатні установи, незалежно від наявності батьків або родичів, зобов'язаних їх утримувати відповідно до закону.

Геріатричне (3 одноповерхових корпуси), психоневрологічне (1 поверховий та 2- поверховий корпуси) та дитяче з молодіжним (2 - поверховий корпус) відділення розміщені на 3-х відокремлених земельних ділянках.

Водопостачання:

Технічна вода –  свердловина

Питна вода – привозна.

Три котельні на рідкому паливі орендуються, 1 автоматичний газовий котел для опалення адмінбудівлі.

Підопічні інтернату забезпечуються відповідно до встановлених норм: одягом, взуттям, постільною білизною, м'яким і твердим інвентарем та столовим посудом; раціональним чотириразовим харчуванням, у тому числі і дієтичним; цілодобовим медичним обслуговуванням, консультативною допомогою, стаціонарним лікуванням на базі закріплених лікувально-профілактичних закладів охорони здоров'я.

Забезпечують обслуговування підопічних 240 працівників інтернату.

У підсобному  господарстві  інтернату  обробляється 201,85 га землі. 

 

Позитивний досвід з розвитку :

 

  1. Занять спортом  серед підопічних: настільний теніс,

піонербол, футбол.  Підопічна молодіжного відділення Катерина Ромас входить до збірної області з настільного тенісу,  неодноразово приймала участь у Чемпіонаті України.

  1. Художньої самодіяльність як серед підопічних так і серед трудового

колективу інтернату.

  1. Трудової терапії серед дівчаток –вихованок інтернату.
  2. Благоустрою геріатричного відділення, відкритого на базі сільської лікарні.

 

Основні проблеми :

 

1.Установа не забезпечена лікарями у відповідності до нормативів

2. Відсутність централізованого водопостачання питної води.