Комунальна установа "Чернігівський дитячий будинок-інтернат" Запорізької обласної ради

ДОВІДКА

щодо окремих питань діяльності комунальної установи «Чернігівський  дитячий  будинок-інтернат» Запорізької обласної ради

Адреса:71245, Запорізька область, Чернігівський район, с. Калинівка. Директор Славов Микола Вікторович,  тел.8 240 98749, 8 066 9770501.

 

Чернігівський дитячий будинок розташований в с. Калинівка Чернігівського району Запорізької області.

До 1917 року це був маєток  3-х братів німців-менонітів, які після революції виїхали з України, а в колишньому маєтку був відкритий дитячий будинок для дітей-сиріт.

Під час Великої Вітчизняної війни діти з дитячого будинку були евакуйовані і лише після закінчення війни знову був відкритий дитячий будинок.

В 1957 році дитячий будинок перепрофілювали в дитячий будинок для дітей-інвалідів (дівчаток) з природженою патологією розумового розвитку.

В 1960 році дитячий будинок для дітей-інвалідів, дівчаток, перепрофілювали в дитячий будинок для дітей-інвалідів хлопчиків з важкою формою природженої патології.

КУ «Чернігівський ДБІ» ЗОР є соціально-медичною установою в якій постійно проживають  145  підопічних.

Штатна чисельність працівників установи :144 особи, з них

Лікар-педіатр 1

Для проживання вихованців в інтернаті є 5 капітальних житлових корпуси загальною площею 1983 кв. м. та 3 літні павільйони. Для забезпечення життєдіяльності інтернату функціонують санітарно-медична частина,  їдальня з харчоблоком, дитячі майданчики, банно-пральний комбінат, хлібопекарня, котельня на пічному паливі, підсобне господарство (свині та велика рогата худоба), сад.

Лікування та обстеження дітей-інвалідів проводиться на базі Чернігівської ЦРЛ за стандартами, затвердженими наказами МОЗ України.  

КУ «Чернігівський ДБІ» ЗОР з 2007 року  співпрацює з Благодійним фондом «Щаслива дитина» (м. Запоріжжя) – президент Павлов Альберт Анатолійович, Фонд не тільки привертає увагу суспільства до проблем дітей з особливими потребами, але й безпосередньо приймає участь у їх вирішенні.

Так Фондом:

  • проведено навчання працівників КУ «Чернігівський» ЗОР, у тому числі на міжнародних семінарах, з питань сучасних методик організації соціального обслуговування дітей з особливими потребами;
  • запроваджені нові методики реабілітації дітей з особливими потребами;
  • залучені волонтери як з України, так і з других  країн світу  (Японії, Кореї, США, Англії, інш.) до безпосередньої участі у догляді за вихованцями КУ «Чернігівський» ЗОР;
  • на укріплення матеріальної бази КУ «Чернігівський ДБІ» ЗОР залучено близько 700 тис. грн.  благодійних надходжень;
  • висвітлюються у засобах масової інформації та Інтернеті життя дітей, їх потреби.

Спільно з Фондом Департаментом здійснило проект “Створення будинку соціальної адаптації для дітей з особливими потребами на території дитячого будинку інтернату», у рамках реалізації якого, 2011 року була відкрита група соціальної адаптації “Щаслива оселя” у реставрованому будинку, обладнання та умови проживання у якому 9 вихованців максимально наближеними до сімейних. 01.06.2014 планується відкриття другого будинку для 9 дітей.

У підсобному  господарстві  інтернату  обробляється 112,5 га землі.  Поголів’я ВРХ – 55 голів, в т.ч. 15 корів, свиней – 123  голови.

Позитивний досвід

1.Плідна співпраця з громадськістю, залучення волонтерів з різних країн світу.

2. Новації в організації соціальної реабілітації дітей, які проживають у відділенні 3=го профілю.

 

Проблемні питання:

  1. Забезпеченість інтернату медичним персоналом не відповідає нормативам.
  2. Відсутність автобусу для перевезення дітей .
  3. Високі затрати на енергоносії з розрахунку на утримання 1-го ліжко місця. 
  4. Відомчий 16 квартирний 2-х поверховий житловий будинок не обладнаний  водопроводом та каналізацією.