Комунальна установа "Бердянський геріатничний пансіонат" Запорізької обласної ради

ДОВІДКА

щодо комунальної установи «Бердянський геріатричний пансіонат» Запорізької обласної ради (далі – пансіонат)

Адреса: 71111, Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Мічуріна, буд.87,     тел. 0-253 4-17-25

 

Директор Мілакумов Володимир Олександрович 14.06.1966 р.н., вища, 1993, Дніпропетровський медичний університет, «Лікар-педіатр».

Перший 5-поверховий житловий корпус Будинку для ветеранів у курортному місті Бердянськ, на узбережжі Азовського моря був збудований та відкрився у 1971 році. У 1988 році був збудований ще один 4-х поверховий житловий корпус для ветеранів війни і Будинок для ветеранів отримав назву Бердянський геріатричний пансіонат.

Загальна житлова площа пансіонату становить 5172, 5 кв.м. Будівлі опалюються від автономної газової котельні, питна вода подається централізовано, передбачено аварійне електропостачання. Для проживання ветеранів є 187 житлових кімнат, з яких 66-одномісних, 93-двомісних та 28  тримісних. У кожному житловому корпусі є свої їдальня та харчоблок. 

До Пансіонату приймаються на державне утримання особи похилого віку, які досягли пенсійного віку, та інваліди першої і другої групи, старші за 18 років, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, яким згідно з медичним висновком не протипоказане перебування в Пансіонаті та які не мають працездатних родичів, зобов'язаних їх утримувати за законом.

На сьогоднішній день у пансіонаті  проживають 325 людей літнього віку та  інвалідів.

Штат обслуговуючого персоналу складає 197 спеціалістів різного профілю, з них лікарі:

  • Завідувач медичним відділенням -1, 0 шт. од.
  • Лікар – психіатр – 0,5 шт. од.
  • Лікар – терапевт - 2,5 шт. од.
  • Лікар –стоматолог -0,5 шт.од.

 Працюють кабінети стоматологічний  і фізіотерапевтичний, кабінет лікувальної фізкультури, поправити своє здоров'я можливо у фітобарі, де стараннями медперсоналу завжди у різноманітному асортименті трав'яні настойки і чаї.

На території пансіонату розбиті фруктовий сад, квіткові клумби, є виноградник, де підопічні мають можливість для занять трудотерапією за рекомендацією лікаря.

Ветерани проживають в 186-ти кімнатах із усіма зручностями. Завдяки власній котельні, у кімнатах завжди тепло і всі підопічні забезпечені  гарячою водою цілий рік. На поверхах розташовані побутові кімнати, де є можливість приготувати страви, привести в порядок свій одяг.

У їдальні завжди годують смачно і з урахуванням дієти, а до свята готують святкові страви. У щоденне чотирьохразове харчування включені всі необхідні для здоров'я літньої людини продукти: м'ясо, риба, овочі, фрукти та молоко.

У Пансіонаті регулярно проводяться культмасові заходи. Дозвілля підопічних організовують культорганізатор та  інструктор з праці. В одному з будинків пансіонату розташований кінозал, є велика бібліотека, завжди є свіжа преса. Часто проводяться концерти художньої самодіяльності, а теплий період року підопічні люблять поспівати пісні під відкритим небом.

За ініціативи керівництва пансіонату у 2015 році започатковано фестиваль з пляжного волейболу для підопічних інтернатних установ системи соціального захисту населення Запорізької області.