117 прийомних батьків Запорізької області підвищили кваліфікацію у 2019 році

02.12.2019

З  26 по 28листопада 2019 року спеціалісти Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді завершують цикл семінарів-тренінгів для прийомних батьківбатьків/батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

В п’ятому останньому в цьому році триденному навчальному заході беруть участь 28 прийомних батьків та батьків-вихователів з міст Запоріжжя, Бердянська,Більмацького, Вільнянського, Запорізького, Мелітопольського, Пологівського, Приазовського, Приморського, Токмацького, Кам’янсько-Дніпровського та Чернігівського  районів, а також Воскресенської об’єднаної територіальної громади Запорізької області. Всього у 2019 році підвищили кваліфікацію 117прийомних батьків.

Згідно діючого законодавства, кожний із прийомних батьків та батьків-вихователів має пройти таке навчання 1 раз на 2 роки.

Успішне функціонування прийомної сім’ї та дитячих будинках сімейного типувимагає від прийомних батьків/батьків-вихователів спроможності кваліфіковано здійснювати виховання, забезпечувати сприятливі умови для життя та розвитку дитини, згідно з основними положеннями Конвенції ООН про права дитини. Формування батьківської компетентності є безперервним процесом, що розвивається на чотирьох окремих рівнях: усвідомлення, знання/вміння, застосування навичок, їх закріплення. Саме на допомогу формуванню компетентності та підвищенню виховних можливостей прийомних батьків та батьків-вихователів спрямовані дії тренерів Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, що організують та проводять таке навчання.

Результатом проведених семінарів-тренінгів є:

- підвищення виховного потенціалу прийомних батьків та батьків-вихователів з питань захисту інтересів, догляду, виховання і розвитку прийомних дітей та дітей-вихованців;

- сприяння в побудові гармонійного мікроклімату у приймаючій родині, що забезпечує повноцінний психоемоційний та фізичний розвиток прийомних дітей;

- узгодженість дій державних структур, громадських організацій та прийомних батьків спрямованих на забезпечення умов для позитивного самовідчуття дитини в сімейному середовищі.

Для того, щоб допомога у вирішенні проблемних питань кожної прийомної сім’ї була більш адресною, до заходу залучаються фахівці державних і громадських установ та організацій. Цього разу  залучаються спеціалісти  Департаменту соціального захисту населення, Служби у справах дітей Запорізької обласної державної адміністрації,  КУ «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня» «Клініка Дружня до молоді», Благодійний фонд «Карітас».

Наприкінці  навчання прийомні батьки та батьки-вихователі  отримають довідку про підвищення кваліфікації.