Інформація про надання дітям, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, пільгових путівок на оздоровлення та відпочинок у І зміну до ДП «УДЦ «Молода гвардія» та ДПУ «МДЦ «Артек»

26.02.2020

Розпочато роботу Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації (далі - Департамент) щодо організації направлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, на оздоровлення та відпочинок до державного підприємства України «Міжнародний дитячий центр «Артек» (м. Київ) і державного підприємства «Український дитячий центр «Молода гвардія» (м. Одеса) за рахунок бюджетних коштів.

У зазначених дитячих центрах стартувала І зміна 2020 року, на яку направлено 65 дітей Запорізької області.

На І тематичну зміну «Батьківщина починається з мене» до ДПУ «МДЦ «Артек» (з 24.02.2020 по 15.03.2020) направлено 34 дитини  пільгових категорій,  з них:

дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 6;

дітей з інвалідністю – 4;

дітей з малозабезпечених сімей – 3;

дітей з багатодітних  сімей –  21.

Метою  І зміни «Батьківщина починається з мене» у ДПУ «МДЦ «Артек» є формування у дітей ціннісних орієнтирів та громадянської самосвідомості на прикладах героїчної боротьби українського народу за самовизначення, творення власної держави, соборності та державності.

На І тематичну зміну «Ми – різні, ми – рівні» до ДП «УДЦ «Молода гвардія» (з 20.02.2020 по 11.03.2020) направлено 31 дитину пільгових категорій, з них:

дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 1;

дітей, один із батьків яких загинув в районі збройного конфлікту на території Донецької та Луганської обл. – 1;

дітей з багатодітних  сімей – 28.

дітей з малозабезпечених сімей – 1.

Тематика І зміни «Ми – різні, ми – рівні» у ДП «УДЦ «Молода гвардія» спрямована на  духовно-моральне, правове та гендерне виховання підростаючого покоління, головним завданням якої є формування у дітей основ знань про права і свободи людини в суспільстві та  розвиток правової культури.

Нагадуємо, що ДПУ «МДЦ «Артек» та ДП «УДЦ «Молода гвардія» приймають на оздоровлення та відпочинок дітей цілорічно. 

Діти пільгових категорій, визначених Законом України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», забезпечуються путівками до вищезазначених дитячих центрів  у порядку черговості.

Відповідно до чинного законодавства діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, мають право на отримання путівки за місцем постійного проживання. Діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи, можуть отримати путівку за місцем фактичного проживання.

Для того, щоб отримати путівку, батькам або іншим законним представникам  таких  дітей  необхідно  звернутись  до  управлінь  соціального

захисту населення райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування.

Для забезпечення путівками дітей, які навчаються у закладах загальної середньої освіти м. Запоріжжя, їх батькам або іншим законним представникам необхідно оформити заяву на отримання пільгової путівки для дитини у закладі освіти або звернутись до територіального відділу освіти.

Загальні умови для отримання путівок до ДПУ «МДЦ «Артек» та ДП «УДЦ «Молода гвардія»:

відсутність протипоказань за станом здоров’я;

наявність карти щеплень;

отримання пільгової путівки  на оздоровлення та відпочинок за рахунок бюджетних коштів один раз на рік;

вікова категорія: від 7 до 18 років.