Інтерв’ю про субсидії на обласному радіо

06.11.2018

06.11.2018 на обласному радіо розповідала про подальшу реалізацію Програми житлових субсидій та відповідала  у телефонному режимі на запитання громадян начальник відділу адресного надання пільг та субсидій Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Лілія Єрохова.

Вона детально проаналізувала зміни до порядку надання населенню житлових субсидій, внесені постановою Кабінету Міністрів України 17 жовтня 2018 року № 841.

Під час інтерв’ю  були озвучені і обговорені нові правила призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.

Наголошувалось, якщо право на субсидію визначено з 1 травня 2018 року або розмір цієї допомоги дорівнював нулю, то її розмір на опалювальний сезон  2018/2019 років органи соціального захисту населення у жовтні-листопаді  поточного року розрахують  автоматично, без повторного звернення з документами.

Новими змінами розширено перелік осіб, яким може бути збільшена норма житла, на яку надається субсидія, на 30%. Відтепер субсидію на понаднормову площу житла може призначатись також громадяни, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника; досягли пенсійного віку та отримують пенсію за вислугою років; отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Якщо єдиний соціальний внесок (ЄСВ) не сплачується з вини роботодавця, робітники мають право на субсидію. Субсидія може призначатись у випадках не сплати соціального внеску, якщо заборгованість по сплаті виникла з вини роботодавця, а не особи.

Особи, які мають заборгованість по сплаті аліментів понад три місяці, не матимуть права отримувати субсидію.

Житлова субсидія призначається, якщо опалювана площа житлового приміщення не перевищує 120 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку та 200 кв. метрів для індивідуальних будинків.

Також надано право отримувати субсидію у випадку перебування осіб за кордоном за умови легального там перебування. Зокрема, субсидія за рішенням комісії може призначатись, якщо члени домогосподарства в період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, документально підтвердили набуття страхового стажу в інших країнах шляхом надання легалізованих в Україні документів.

Вирішено питання призначення субсидії студентам, які проживають у гуртожитку. При розрахунку розміру субсидії доходи батьків не враховуються у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані в гуртожитку за місцем навчання.

Крім цього, врегульовано питання врахування доходів розлучених батьків за наявності дитини. У випадку, коли батьки розлучені, при розрахунку розміру субсидії доходи одного з батьків дитини не враховуються у разі призначення субсидії другому з батьків з дитиною.

Змінено також перелік доходів, які враховуються та які не враховуються при розрахунку розміру субсидії. Так, до доходів враховуються грошові перекази, отримані з-за кордону. Для цього заявник  повинен задекларувати їх особисто. Не зазначення цієї інформації може бути з’ясована за підсумками проведеної верифікації соціальних виплат. При цьому до доходів не враховуються сплачені аліменти.

Наразі, акцентувала увагу радіослухачів Лілія Єрохова, в області субсидію призначено близько 140 тис. домогосподарств. Очікується, що за отриманням субсидії ще звернеться 100-120 тис. жителів області.

Було акцентовано увагу, що розмір своєї субсидії та термін її дії можна дізнатися он-лайн на сайті subsidii.ioc.gov.ua

Розмова з аудиторією  була продуктивною. Радіослухачі отримали кваліфіковані роз’яснення на питання, які їх турбують і рекомендації щодо подальшої участі в оновленій Програмі житлових субсидій.