Інтервізійно-практична програма для медіаторів

15.04.2019

В контексті децентралізації та збільшення в Запорізькій області кількості об’єднаних територіальних громад важливим є розвиток соціальних послуг та ефективність їх надання. Саме з цією метою в травні та липні-серпні 2018 року за підтримки GIZ підготовлено 22 медіатори серед працівників центрів соціальних служб та надавачів послуг в ОТГ, які відтепер допомагають професійно вирішувати конфлікти з сімейних питань жителям своїх громад відповідно до державного стандарту.

З 8 по 10 квітня 2019 року були проведені додаткові навчання для поглиблення знань щодо послуги сімейної медіації та врахування специфіки роботи з дітьми в цьому процесі. Інтервізійно-практичну програму для медіаторів організувало Німецьке Товариство міжнародного співробітництва «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH».

Під час навчання напрацьовували практичний досвід директор Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і медіатори із м.Енергодара, м.Запоріжжя та Запорізького району, м.Мелітополя та Мелітопольського району, м.Бердянська та Бердянського району, Більмацького, Василівського, Пологівського, Токмацького, Оріхівського та Приморського районів.

В ході інтервізійно-практичної програми розглядали такі питання:

  • прямі консультації з дитиною в медіації між батьками;
  • дитина як сторона медіації;
  • роль дітей в процесі медіації при розлученнях;
  • принципи, правила та формат інтервізії.  Етика медіатора;
  • шляхи професійного розвитку: обмін досвідом та взаємопідтримка у професійній спільноті, підвищення кваліфікації;
  • самоемпатія та управління очікуваннями як інструменти профілактики емоційного вигорання медіаторів;
  • вплив третіх осіб на процес медіації та доцільність їх залучення.