Удосконалення професійних якостей соціальних працівників

10.09.2019

Протягом травня-вересня 2019 року Запорізьким обласним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, за сприянням Німецького товариства міжнародного співробітництва «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH», було проведено курс супервізійних зустрічей для спеціалістів центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та надавачів соціальних послуг об'єднаних територіальних громад Запорізької області. Всього було  організовано по 6 зустрічей за «кустовим» принципом на базі Енергодарського, Бердянського, Мелітопольського міських центрів СССДМ та Більмацького районного центру зайнятості.

Метою  таких супервізійних зустрічей було удосконалення професійних якостей соціальних працівників, на основі активного використання досвіду, накопиченого у процесі практичної роботи спеціалістів.

Проведення комплексу групових супервізійних зустрічей сертифікованими супервізорами дало змогу розглянути питання професійної діяльності спеціалістів через призму інноваційних соціальних технологій, використовуючи досвід європейських методів соціальної та психологічної роботи, а також надати професійну психологічну допомогу.

Окрім цього, працівники Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  надавали методичну допомогу соціальним працівникам центрів та об’єднаних територіальних громад з питань ефективної організації соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю.

03 вересня відбувся виїзд до Енергодарського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для надання такої допомоги.

За відгуками спеціалістів центрів та об’єднаних територіальних громад відзначено, що супервізійні наради сприяли підвищенню професійної компетентності,  а також додатковій мотивації та творчості у виконанні соціальної роботи з сім’ями у складних життєвих обставинах, сприяли профілактиці професійного вигорання.  Кожен з фахівців висловив подяку та вподобання такій формі роботи, як супервізія.