Стань дитині наставником!

06.11.2018

В умовах реформування інтернатних закладів, альтернативною формою допомоги дітям, які проживають в інтернатах, та які не мають можливості бути влаштовані в сімейні форми виховання, виступає наставництво. Діти, які проживають і навчаються в закладах інтернатного типу мають досвід колективного виховання, який негативно впливає на процес соціальної та психологічної адаптації дитини після виходу із інтернату.

Така форма не передбачає встановлення правових відносин між наставником та дитиною, а здійснюється в інтересах дитини з метою підготовки до самостійного життя, соціалізації та виходу з інтернатного закладу. Впровадження та розвиток цього напрямку є одними з пріоритетних функцій спеціалістів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та фахівців із соціальної роботи об’єднаних територіальних громад.

З огляду на вищезазначене тренери Запорізького обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді з 30 жовтня по 1 листопада 2018 року вперше проводять навчання з підготовки 6 кандидатів в наставники Запорізької області під час якого учасники ознайомлюються з особливостями розвитку дитини в умовах інтернатного закладу, основними засобами, техніками ефективного спілкування, проявами поведінки дітей зазначеної категорії.