Про участь у засіданні Національної ради з питань раннього втручання

09.07.2019

Від Запорізької області у першому засіданні Національної ради з питань раннього втручання, закриття проекту Twinning «Підтримка органів влади України у розробці законодавчих та адміністративних засад для запровадження системи раннього втручання та реабілітації дітей, які мають ризик отримати інвалідність» взяла участь начальник управління соціальних послуг та соціального забезпечення Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Вікторія Герасименко.

На захід запрошувались представники областей, безпосередньо причетні до реалізації вказаного проекту.

В засіданні брали участь: Олександра Чуркіна - заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції, Хьюг Мінгареллі - Посол Європейського Союзу в Україні; Ізабелль Дюмон - Високоповажний Надзвичайний і Повноважний посол Франції в Україні; Андрій Третяк - лідер проекту Тwinning з французької сторони; Валерій Сушкевич - Уповноважений Президента; Марія Серрано - голова правління Європейської асоціації раннього втручання «Eurlyaid»; Наїра Аветисян - керівник програми захисту дітей дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

 Розглядались питання про реалізацію проекту Тwinning «Підтримка органів влади України в розробці законодавчих та адміністративних засад для запровадження системи раннього втручання та реабілітації дітей з інвалідність та дітей, які мають ризик отримати інвалідність».

Були заслухані матеріали про досвід впровадження послуги раннього втручання на місцевому рівні на прикладі міста Одеса; організацію раннього втручання, як невід’ємної частини успішної та спроможної громади в Преображенській сільській об’єднаній територіальній громаді Запорізької області; розвиток послуги раннього втручання в місті Подільськ Одеської області. З тематики, внесеної до порядку денного також слово мали представники Вінницької, Одеської областей, виконавчий директор Благодійного фонду «Інститут раннього втручання».

Відбулася дискусія щодо координації надання послуги раннього втручання та виявлення порушення у розвитку дитини (скринінг) в містах Одесі та Ужгороді, а також стосовно якості послуги раннього втручання на прикладі Харківської та Львівської областей.

У фінальній панелі про підсумки реалізації проекту Тwinning та його вплив на розвиток системи надання послуги раннього втручання в Україні виступила Маргарита Кропівницька, заступник директора Департаменту організації роботи та взаємодії з органами державної влади - начальник відділу організаційної та інформаційно - аналітичної роботи Міністерства соціальної політики України. Про перспективи розвитку системи надання послуги раннього втручання в Україні доповіла виконавчий директор благодійного фонду «Інститут раннього втручання» Ганна Кукуруза.

За рішенням Уряду України, пілотний проект «Створення системи надання послуги раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя», буде реалізовуватись у Запорізькі області у 2019-2021 роках.