Про участь у Всеукраїнській селекторній нараді та підведення підсумків оздоровчої компанії влітку 2018 року

06.12.2018

5 грудня 2018 року відбулася Всеукраїнська селекторна нарада на якій були підведені підсумки оздоровчої компанії влітку 2018 року.

          Перед нарадою у селекторному режимі пройшло розширене засідання оперативного обласного штабу з координації цьогорічної оздоровчої компанії під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Едуарда Гугніна.

          Відкриваючи засідання він детально проінформував про  підготовку та проведення оздоровчої компанії. Порівняв результати з показниками 2017 року. Підкреслив, що видатки з обласного бюджету на оздоровлення дітей зросли на 15%, з місцевих бюджетів - на 8%.

          Всього, за рахунок усіх джерел фінансування, послугами оздоровлення та відпочинку охоплено близько 102 тисяч дітей шкільного віку.

          Едуард Гугнін звернув увагу керівників об’єднаних територіальних громад, які були утворені на протязі останніх років на те, що важливим завданням для них на сьогодні є втілення досвіду тих територіальних громад, які вже самостійно проводять літню оздоровчу компанію та здійснюють контроль за діяльністю дитячих таборів відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації. Відмітив здобутки і недоліки компанії, запропонував обговорити її підсумки.

          В заході взяли участь керівники територій, керівники структурних підрозділів, відповідальних за організацію оздоровлення та відпочинку дітей, представники органів освіти, служб у справах дітей райдержадміністрацій та міськвиконкомів; члени місцевих штабів з координації оздоровчої компанії на територіях, де розташовані дитячі заклади оздоровлення та відпочинку. Від органів соціальної сфери - директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації (далі - Департамент) Світлана Абдурахманова і начальник відділу оздоровлення, сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Департаменту Ольга Дроздова.

          У виступі Світлана Абдурахманова привела статистичні дані, згідно з якими в області проживає понад 185 тисяч дітей шкільного віку, з яких майже 75 тисяч - діти пільгових категорій, які мають право на оздоровлення за рахунок бюджетних коштів. Це складає близько 40% дітей шкільного віку.

         Послугами оздоровлення та відпочинку фактично забезпечено понад 49 тисяч дітей пільгових категорій, що становить 26%  від загальної чисельності дітей - школярів в області.

         Цього року скористались послугами оздоровлення та відпочинку на 7% більше дітей пільгових категорій. Це обумовлено тим, що на проведення оздоровчої компанії було витрачено з обласного та місцевих бюджетів близько 55,5 млн. грн., що на 23% перевищує показник минулого року.

         Світлана Абдурахманова назвала території, керівництво яких збільшило витрати зі своїх бюджетів на оздоровлення школярів, підкреслила, що вперше в цьому році виділили кошти на згадані цілі новостворені об’єднані територіальні громади. Окремо зупинилась на тих, хто зменшив обсяги фінансування  або не передбачив в місцевому бюджеті кошти на оздоровлення дітей взагалі. Розповіла про окремі прикрі випадки невикористання путівок до дитячих центрів. Висловила вдячність працівникам Національної поліції в Запорізькій області, які на безоплатній основі супроводжують дітей до дитячих центрів «Молода гвардія» та «Артек».

         Доповідачка підкреслила, що у 2018 році в Запорізькій області вперше виділено кошти обласного бюджету на оплату проїзду дітей пільгових категорій до дитячих центрів «Молода гвардія» та «Артек» в загальному обсязі 300 тис. грн., що дозволило забезпечити проїзд о обидві сторони майже 600 дітей.

          Також в цьому році вперше надано субвенцію з обласного бюджету місцевим бюджетам на загальну суму  понад 200 тис. грн. для адресної соціальної допомоги на оздоровлення дітей, які виховуються в сім’ях де один з батьків працює в бюджетній сфері. Було оздоровлено  62 такі дитини.

          У 2018 році функціонувало 34 позаміські дитячі заклади оздоровлення та відпочинку. Пройшли державну атестацію 12 дитячих закладів у Якимівському районі та місті Бердянськ.

          В Якимівському районі, зауважила Світлана Абдурахманова, в жовтні минулого року були створені Кирилівська та Якимівська селищні об’єднані територіальні громади. Вона звернулась до керівництва цих громад щодо контролю за діяльністю дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, розташованих на їх території.

          Від обласної державної адміністрації висловила вдячність членам атестаційної комісії Євгену Водоп’янову, начальнику управління із запобігання надзвичайним ситуаціям Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області та Вікторії Черкесовій, завідуючій відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Запорізького обласного лабораторного центрую за плідну співпрацю, яка стала підставою для якісного та неупередженого оцінювання діяльності дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

         У виступах членів обласного штабу з координації оздоровчої компанії 2018 року та представників територій було проаналізовано результати проведеної роботи, досягнуті здобутки та допущені прорахунки, обговорено форми впровадження досвіду кращих закладів.

          За підсумками засідання, з метою вдосконалення процесу  оздоровчої компанії влітку 2019 року було прийняте відповідне рішення. 

       Фото додається.