Про тренінг «Посилення ефективності між секторального реагування та взаємодії у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі»

08.11.2019

З метою зміцнення потенціалу міжвідомчої взаємодії у питаннях профілактики та протидії насильству за ознакою статі та домашньому насильству і налагодження механізму надання допомоги постраждалим особам Представництво Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) проводить дводенний тренінг.

Проект UNFPA, спрямований на посилення системи запобігання та протидії насильству щодо жінок на національному і місцевому рівнях шляхом забезпечення доступності якісних послуг для постраждалих від насильства та формування в українському суспільстві культури нульової толерантності до насильства в Запорізькій області реалізується з 2016 року.

Для участі в заході запрошені члени обласної міжсекторальної координаційної робочої групи з питань попередження домашнього насильства та насильства за ознакою статі; уповноважені представники служб у справах дітей; підрозділів Національної поліції; представники органів управління освітою; охорони здоров’я; обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; громадських об’єднань (за згодою)  й інші компетентні структури.

Від Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації у тренінгу бере участь головний спеціаліст відділу оздоровлення, сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Любов Соболєва.

 Відкрив захід  Сергій Велигодський, регіональний спеціаліст UNFPA.

 Відбулися інтерактивна презентація, розв’язання практичних вправ, керована дискусія, обмін досвідом учасників з тем: Поняття домашнього насильства і насильства за ознакою статі; Огляд змін у законодавстві з питань запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі; Координація взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері  запобігання насильству на національному, регіональному та місцевому рівнях.

Розглядався алгоритм дій з координації надання допомоги у випадку насильства. Обговорювались міжнародні стандарти і рекомендації щодо ефективного реагування та запобігання насильству за ознакою статі. Презентувались і обговорювались питання розробки спільного плану дій щодо посилення міжсекторального реагування та координації дій на місцевому рівні, ролі міжвідомчої співпраці тощо.